Tento rok sa pomaly, ale isto končí. Bol neskutočne rýchly, poučný a ak ho môžem definovať pre mňa jedným slovom: sebaspoznávací. Každý rok v našich životoch je iný, občas nudnejší, inokedy záživnejší, občas smutnejší, inokedy veselší.

Možno si našla to, čo si hľadala. Možno si stratila to, čo si nechcela. Ale ver, že tento rok ťa naučil mnohému.

Možno ťa niekto zranil. Možno si sa príliš popálila. Možno si pochopila skutočný význam priateľstva. Možno si pocítila to, čo si už dlho necítila. Možno si sa tento rok veľmi smiala alebo plakala. No pamätaj si, že všetko, čo sa malo stať, sa stalo. Mala si stretnúť osoby, ktoré ti ublížia aj tie osoby, ktoré ti mali pomôcť. Mala si zažiť krásne, i menej krásne okamihy.

Tento rok som sa naučila, že nočný vzduch, dobrý rozhovor a obloha plná hviezd dokážu vyliečiť takmer každú ranu. 

Tento rok som pochopila, že jedného dňa sa zobudím vedľa lásky svojho života, urobím si kakao a palacinky a všetko bude v poriadku. 

Tento rok som sa naučila, že niektorí ľudia nie sú pre mňa dobrí, bez ohľadu na to, ako ich mám rada. Že si zaslúžim niekoho, kto je milý a láskavý.

Tento rok som sa naučila, že musím byť verná samej sebe. Že si nemám robiť starosti o to, kto si čo o mne pomyslí. Ak je dostatočne vnímavý, pochopí to, aká som. 

Tento rok som pochopila, že mám vo všetkom hľadať krásu a význam. Že všetko, i to menej pekné, má svoj význam. 

Tento rok som sa naučila, že náhodné stretnutia neexistujú. Že každý v našom živote má svoje miesto a prišiel do nášho žiota, aby nás niečomu naučil.  

Tento rok som pochopila, že nechcem, aby ľudia rozhodovali o tom, kto som. Chcem sa o tom rozhodnúť sama.

A tak, keď sa obzriem späť, uvedomujem si, že jeden rok môže zmeniť mnoho v živote človeka

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.