V každom vzťahu raz príde bod, kedy na seba dvaja ľudia nemajú čas, pretože sú zavalení povinnosťami. Dôležité však je, aby si to uvedomili včas a situáciu zlepšili.

Ak sa už dlhodobo cítiš vo vzťahu nešťastne, buď ženou, ktorá odíde. Keď si myslíš, že ťa tvoj partner už nemiluje a vaša láska ochladla, buď ženou, ktorá odíde.

Vzťah bez lásky a šťastia nie je pravý vzťah. Vzťah je o tom, že sa každý deň budíš s pocitom, že ťa niekto miluje. Vzťah je o tom, že máš niekoho, pri kom si šťastná a môžeš s ním zdieľať všetky veci a myšlienky. Vzťah je o tom, že sa dvaja ľudia ľúbia a panuje medzi nimi dôvera.

Keď sa vo vzťahu nebudeš cítiť šťastne a milovane, snaž sa to zmeniť. Akonáhle sa tak budeš cítiš, komunikuj so svojím priateľom a urobte pre to niečo.

No nie je správne, ak sa dlhodobo necítiš šťastne a milovane. Vtedy by si už mala uvažovať nad tým, že odídeš. Vždy je lepšie byť single, než zostávať vo vzťahu, ktorý ťa nenapĺňa a nie si v ňom šťastná. Len by si sa trápila a tvoje problémy by narastali.

Ak sa necítiš šťastne, máš právo sa slobodne rozhodnúť o tom, čo urobíš. Buď nič a budeš naďalej zostávať vo vzťahu, ktorý nie je funkčný, alebo budeš silná, odídeš a po pár mesiacoch si povieš, že si spravila to najlepšie rozhodnutie.

Niektoré rozhodnutia sú totiž ťažké, no oslobodzujúce. Naučia ťa vidieť tvoju vlastnú hodnotu a pochopíš, čo vlastne od vzťahu očakávaš.

Samozrejme, očakávania sa časom môžu zmeniť, no vždy zostáva podstata – že hľadáš vzťah, v ktorom sa budeš cítiť šťastne a milovane.

Vzťah, ktorý bude preplnený láskou. Nič iné si ani nezaslúžiš, len lásku. Minimálne takú, ktorú dávaš ľuďom okolo. Nie je nič horšie, než keď len dávaš a nič neprijímaš. Hlavne vtedy, keď si prijímať zaslúžiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.