Určite sa to stalo aj tebe, večer si si sadla pred zrkadlo na kozmetickom stolíku a začala pomaly zotierať ten nános mejkapu. Masku, ktorá ťa robila lepšou, krajšou a hlavne sebavedomejšou v svete plnom nenávisti.

Zotrela si posledné zvyšky tej omietky, ktorú vlastne sama nosíš s odporom, no nikdy sa jej nevzdáš, pretože máš strach. Za roky líčenia si si zvykla na to, ľudia ťa takú majú radi, ba občas ti dokonca závidia. Tebe to lichotí, naučila si sa milovať sama seba takú, ale iba na čas. Potom, keď to všetko zotrieš si uvedomíš, že nie si o nič lepšia ako oni. Skrývaš samú seba, pretože chceš byť obľúbená ale i milovaná.

 

https://sk.pinterest.com/pin/322500023306539544/

zdroj: pinterst.com

Áno drahá, chápem ťa. Tiež som taká bola a z časti ešte stále som. Päť rokov líčenia sa mám za sebou, sama na seba som si tak zvykla, mejkap sa stal mojou vášňou a mojim najlepším kamarátom, no teraz prišiel ten čas sa odlíčiť nielen sama pred sebou ale aj pred niekým iným. Ver mi aj tebe sa to raz stane, skôr či neskôr ti tiež do života vstúpi niekto do koho sa zamiluješ. Niekto, kto bude milovať aj teba. A príde ten ťažký boj. Budeš musieť zabojovať sama so sebou, zotrieť tú masku a zistiť, či ťa bude milovať aj takú. Či bude milovať aj ženu pod tou maskou – ženu plnú nedostatkov, ženu bez výrazných vykontúrovaných lícnych kostí, bez dokonalo upraveného obočia, ženu bez dlhých tmavých mihalníc a všetkého toho, čo každý večer skončí na vatových tampónikoch.

zdroj: pinterest.com

A ver mi, ak ťa naozaj miluje, tak ťa bude milovať aj takú a potom prídeš na to, že si na správnej ceste k tomu cítiť sa naozaj lepšie, pretože niet lepšieho pocitu ako, keď si sama sebou a vieš, že ťa niekto miluje aj takú.

https://sk.pinterest.com/pin/538532067927301326/

zdroj: pinterest.com

Tak hore hlavu drahá, máš právo na to sa cítiť dobre a byť sama sebou zároveň, pretože aj tí – ktorí ťa budú za to aká si naozaj ohovárať sú len nevyrovnané duše.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.