Smutná žena

Ten pocit, keď cítiš krivdu, smútok, bezmocnosť … Problémy sa hromadia, pocity zhoršujú. Všetko sa to zhromažďuje vo vnútri, buble to tam, až to vyrazí na povrch. Ak si na dne a sama, nasledujúce slová sú venované tebe.

Prečo to tak v živote musí byť? Prečo sa musíš cítiť na dne a sama? Cítiš len slzy, ktoré ti stekajú po lícach. Pomaly si razia cestu nadol, až dopadnú. Dopadnú na zem tak tvrdo, ako si dopadla ty v živote. V tom živote a v tom momente, ktorý v tebe slzy vyvolal. Je to ťažké. Je ťažké cítiť bezbrannosť. Bez sily ležať, neschopný pohybu.

Jediné, čo cítiš je ten tlak, tlak bolesti na hrudi. Je neznesiteľná, každou minútou horšia a ty nevieš, čo s ňou. Nemáš silu a energiu proti nej bojovať. V týchto chvíľach absolútnej bezbrannosti ti hlavou víria myšlienky. Plávajú všade okolo teba. Kladieš si otázky, na ktoré nepoznáš odpovede. Sú zmätočné, neurčité a ešte viac ťa zraňujú. Myslíš si, že nič nemá zmysel.

Minúty a čas okolo teba plynú nekontrolovateľne rýchlo, a možno naopak, pomaly. Problémy sa kopia a pocity sú stále horšie a horšie. Snažíš sa nájsť pochopenie. Obzeráš sa okolo, no nevidíš nádej. Nevidíš nikoho, kto by ti mohol pomôcť. Máš pocit, že život sa rúca ako domček z karát.

Ak si naozaj na dne a sama, je čas vzchopiť sa

Vieš čo? Možno to tak má byť. Možno má prísť chvíľa, v ktorej sa dotýkaš životného dna. V ktorej si uvedomuješ všetky okolnosti tvojho bytia, tvojho života. Áno, nie je to nič príjemné. Strašne to bolí. Ale to nevadí. Lebo po daždi vždy vyjde slnko. Po páde sa môžeš postaviť. Život ti prináša nové dni, nové začiatky a príležitosti.

Dievča, preto sa vzchop. Ukáž svetu, kto si. Ukáž, že krivda, neprávosť či čokoľvek iné ťa nezlomí. Svet uvidí, že dokážeš bojovať. Si silná, pamätaj na to. Pamätaj na to, že musíš dokázať kto si. Koho sa snažia položiť na kolená.

Prebolí to a potom len vykroč. Urob prvý krok, ktorý ti dodá nádej. Deň čo deň sa budeš cítiť lepšie. Úsmev si nájde miesto na tvojej tvári. Bude to odkaz pre všetkých nepriateľov: Toto som ja! A ty sa nevzdávaš!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife