Jeden z najkrajších neporiadkov je ten, ktorý vznikne v obývačke na Vianoce. Neupracte ho príliš rýchlo. -Andy Rooney

U mňa to začalo už asi v Októbri tou známou vôňou mandariniek. Vlastne, keď sa tak obzriem späť, už cez letné prázdniny, v auguste, som frčala na vianočných piesniach. Šialené, ja viem, ale ak je niekto taký blázon do Vianoc, a do tohoto času zhonu a stresu, pri nakupovaní darčekov a pečení koláčikov, zdobení vianočného stromčeka a zháňaní tých nádherných ozdôb, ktoré k vianočnej atmosfére proste patria, tak to, že vianočné pesničky a nálada na mňa prišla už v auguste, nie je vôbec zvláštne, či?

zdroj: pexels.com

Ako to máš ty s týmto vianočným šialenstvom? Si rovnako zbláznená do Vianoc alebo ťa skôr vianočný čas tak trošku frustruje či otravuje?

Pre mňa sú Vianoce, ten najčarovnejší a najkrásnejší čas v roku. Nie len kvôli tomu, že na Vianoce je po kope celá rodina a užívame si jeden druhého, ale je to také magické obdobie. Neviem, ja sa na Vianoce nehorázne každý rok teším viac a viac. Keď prichádza ten čas, tak je moje srdce naplnené takým ohňom, takou nádejou a takým obrovským šťastím, že ak by som mohla, tak preskočím tri Eifelové veže naukladané na seba. Iste ti teraz prídem ako nejaký totálny magor, ale je to tak, Vianoce milujem na celom roku najviac.

Keďže Štedrí večer je už v nedeľu, asi si vieš predstaviť, ako to u nás doma vyzerá. Teda skôr, si vieš predstaviť mňa, ako hrozne sa radujem a ako všetko neskutočne pripravujem a plánujem. S maminou sme napiekli zákusky, vianočné nákupy sú hotové, ešte chýba zopár drobností, ale to dobehnem zajtra, darčeky sú zabalené už od októbra, a to najhlavnejšie, čo mám na Vianociach úplne najradšej. Vianočný stromček, ach, zdobenie vianočného stromčeka, to je niečo, čo vo mne dokáže vyvolať také pocity, ktoré ani nedokážem opísať. Je to ako keď čakáš na niečo, čo môže prísť len raz v živote a vieš, že si to môžeš užiť len raz za rok a tak si vychutnávaš každú chvíľku, keď robíš danú činnosť. Každá vianočná guľa, každá salonka, či každá iná ozdoba, vychutnávaš si každý moment. Ten moment, keď príde na rad hviezda, ktorá vytvorí pre tvoj stromček ten skutočný pocit Vianoc.

zdroj: pexels.com

Jednoducho povedané, ja som totálne, mega, strašidelne zbláznená do čara Vianoc.

Po zdobení, nakupovaní, balení a zháŇaní darčekov tu ešte ostáva varenie. Na to nesmieme zabudnúť.

Kapor pláva vo vani, šalát a rezne sa zajtra budú pripravovať, výborná kapustnica či iné chutné jedlá. To taktiež patrí k Vianociam.

Možno ti to príde už otrepané, ale Vianoce sú fakt rozprávkový čas, a keď už sme pri rozprávkach, tie takisto neodmysliteľne patria k Vianociam. Rodina sedí celá po kope, na stole sú samé dobroty, v krbe horí ohník, vzduchom koluje vôňa horúcej čokolády, či dobrého teplého čajíčku, horúcej kávy. V telke beží naša tradičná Popoluška, Perinbaba či senzačný Sám doma. Vo vzduchu sa šíri radosť, láska a pocit pohody. Konečne sme všetci spolu a užívame si pokojné chvíle, kedy aspoň na pár dní zabudneme na problémy, kedy vypneme a všetky starosti zahodíme za hlavu. V tom začne vonku poletovať sneh a Vianoce sú dokonalé.

Najlepším zo všetkých darov vianočného stromu je prítomnosť šťastnej rodiny a pokoj zabalený v našom srdci. -Burton Hillis

Potom príde na rad rozdávanie darčekov, rozbaľovanie a radovanie sa z krásnych prekvapení. Z prekvapení a rovnako z toho, ako vidíš, že si niekomu inému vyčarila úsmev na tvári práve tým tvojim darčekom. Zahreje ťa pri srdci, a na tvojej tvári sa rovnako objaví úsmev. Počas takýchto chvíľ si uvedomuješ, čo všetko rodina znamená, a si šťastná, že jednu takú tiež máš.

A na záver mi dovoľ, zaželať tebe aj všetkým tým, ktorý si tento článok prečítali, šťastné a veselé Vianoce, mnoho darčekov a vianočnej pohody, krásny a šťastný Nový rok!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.