Ticho vo vzťahu

Ticho vo vzťahu, ktoré toho napovie viac než tisíce slov. Ticho, pri ktorom nemusíte otvoriť ústa a aj tak viete, čo by ste si chceli povedať. Ticho, ktoré znamená definitívny koniec. Je tajomné a bolestivé, no zároveň tak oslobodzujúce. A ver či nie, stokrát lepšie než rozchod, po ktorom sa budete nenávidieť.

Zlomené srdce môže mať stovky podôb. Niekedy sa zlomí zo šoku, keď ani nečaká, že by sa z neho mohla vytratiť láska. Inokedy už vopred cíti, že príde ten moment, ktorý to len potvrdí. Problémy vo vzťahu nemajú riešenia a nikto sa už nesnaží. Nastane medzi vami niečo ako to povestné ticho pred búrkou. Len čakáte, kto to vysloví ako prvý a nahlas. Kto to konečne ukončí, aby ste sa prestali navzájom trápiť.

Ticho vo vzťahu vám berie energiu

Občas nemusia prísť ani žiadne problémy. Jednoducho vás zmení život a čas, ktorý ste po svojom boku strávili. Nastane stereotyp, z ktorého sa nie všetky páry dokážu dostať. A tak je to len vzťah zo zvyku. Zvyk, ktorý sa premení na ubíjajúce dni, počas ktorých si uvedomuješ, že nie si skutočne šťastná. Už sa nemáte o čom rozprávať, takmer nič vás nespája, vzďaľujete sa jeden druhému.

Žiadna iskra v posteli. Žiadne milé slová. Žiadna snaha zachrániť to posledné, čo vám ostalo. A tak to len tak necháte plávať, aj keď viete, že čoskoro narazíte. Nebude to príjemné, ale aspoň obaja vopred viete, na čom ste. A tak, ako ste doteraz v tichu žili, sa môžete aj v tichosti rozlúčiť.

Nehnevať sa jeden na druhého, neobviňovať sa. Len to konečne nahlas potvrdiť a ísť ďalej. Akoby vám niekto daroval nový nádych, akoby ste si navzájom darovali slobodu. A to je tisíckrát lepšie, než sa rozlúčiť v hneve.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating