„Ak niekoho naozaj miluješ, tak aj keby ti dal milión dôvodov prečo odísť, stále by si hľadala jeden dôvod na to, prečo by si mala zostať.“

Klamstvá.

Možno, ak naozaj niekoho miluješ a dáva ti dôvody na odchod, mala by si skutočne odísť. Len tak, s jemnosťou a pokorou. Nech vám ešte zostanú pekné spomienky na vzťah. Pretože ak ti niekto dáva dôvod na odchod, nie je to zdravý vzťah. A láska by nikdy nemala niekomu spôsobovať bolesť a trápenie.

zdroj: pinterest.com

Ja viem, dokonalé to nebude nikdy. Vo vzťahu vždy existujú hádky, skúšky a nedorozumenia. No nikdy by si sa nemala dostať do bodu, kedy ťa niečo ničí tak veľmi, že si celá zlomená. Nikdy by si sa nemala nachádzať v štádiu, kedy si stekajú slzy po lícach a ty už ani nevieš, prečo plačeš. Či z toho, že si unavená alebo z toho, že to už takto ďalej nemôže ísť. Nikdy by si sa nemala vo vzťahu cítiť opustená.

Možno, ak by ste skutočne chceli, nebolo by to ťažké. Pretože láska by mala byť budovaná spoločne, navzájom a mala by sa snažiť z vás spraviť lepších ľudí. Pretože láska by mala byť jednoduchá. Buď tu je alebo tu nie je. Nič medzitým.  

Takže možno… keď je to príliš komplikované, keď je to príliš bolestivé a zraňujúce, je čas odísť. Bez ohľadu na roky, ktoré máte spoločne odžité. Bez ohľadu na spomienky, ktoré ste si spoločne vytvorili. Bez ohľadu na všetky pekné veci, ktoré ste spolu videli. Mala by si odísť, pretože to nie je pre teba to pravé.

Nechceš už viac bojovať. Už nechceš ďalšie vojny, krik a hádky. To, čo chceš, je veľa rokov milovania, starostlivosti, smiechu, pokojných skúšok života, istoty, radosti a šťastia. To si zaslúžiš. A to aj dostaneš, ak sa dostaneš zo zničujúceho vzťahu do vzťahu, v ktorom budeš rásť. A v ktorom bude skutočná láska.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.