Niekto by mohol povedať, že každý jeden rozchod, odlúčenie alebo ukončenie vzťahu bolí rovnako. Častokrát nám zlomí srdce, to je pravda, ale existuje istá strata, ktorá bolí intenzívnejšie. Taká, s ktorou nikto nerátal a prišla úplne nečakane.

Môže mať rôzne podoby, od úplne šokujúcich „kopačiek“, ktoré vopred nič nenaznačovalo, až po smrť milovaného človeka. Aj keď sa vzťah rozpadá dlhodobo a po kúskoch, budeš smutná či sklamaná, ale tvoje podvedomie sa už pripravilo na to, že to s vami nemusí dopadnúť dobre.

Porovnávať to s niečím, čo prišlo zo sekundy na sekundu, sa jednoducho nedá.

Možno aj preto, že v takom prípade sa v tebe vystrieda veľmi rýchlo množstvo pocitov, ktoré nebudeš schopná okamžite spracovať. Nepríjemné prekvapenie sa pretaví do šoku, pohltí ťa smútok a plač, slzy vystrieda hnev a zlosť. Po nich prídu na rad výčitky, až už toho bude na teba toľko, že sa tomu poddáš a stane sa z teba iba telo bez duše. Kým sa znova spamätáš a všetko si ujasníš, môžu prejsť aj dlhé mesiace.

Dá sa s tým vôbec vyrovnať? Alebo už budeš mať strach z lásky a straty navždy? Drahá, veľmi rady by sme ti dali na to liek, no jediné, čo ti môžeme ponúknuť sú slová, ktorým by si zrejme v takej chvíli aj tak neverila. Stále a vo všetkom bude platiť, že rany zahojí až čas. No môžeš si to uľahčiť.

Hlavné je, aby si prijala fakt, že váš koniec prišiel. Keď budeš neustále žiť v minulosti, veriť a prosiť, aby sa to všetko vrátilo späť či ho nebodaj priam otravovať s tým, aby sa k tebe vrátil, len strácaš svoju energiu a hrdosť. Nikto nestojí za to, aby si sa ponižovala, to si pamätaj.

Druhým, nemenej dôležitým krokom je to, aby si nehádzala vinu iba na seba. Obviňovať sa, podkopávať svoje ego, svoju osobnosť a mať pocit, že nie si dostatočne dobrá, ba priam zlá, je to, čo ťa stiahne na dno.

Ak si tieto 2 veci uvedomíš, potom sa už o to naozaj postará iba ten čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.