unsplash.com

Je ťažké sa znovu zamilovať. Úplne ťa chápem, rešpektujem a zároveň podporujem, že sa nesnažíš za každú cenu hneď zamilovať a nájsť si niekoho na pár chvíľ. Úplne podporujem to, že potrebuješ čas pre seba a že chceš prežiť niečo sama. 

Po toľkých sklamaniach, skúškach a skúsenostiach chceš jednoducho spoznať viac samú seba a nedokážeš sa len tak zamilovať. Ver mi, že je to to najlepšie, čo si mohla urobiť. Netreba byť s niekým neustále. Sama som sa o tom presvedčila, keď som sa minulý týždeň rozprávala o tom s mojou priateľkou. „Keď tak nad tým rozmýšľam, nikdy som nebola sama so sebou. Od svojich 15 rokov som bola neustále s niekým vo vzťahu. To je asi dôvod, prečo som neustále chcela pred niečim utekať, bola som nervózna a nevedela som, kto som.“

Zlomená. Stratená. Vraj opustená.

Je úplne v poriadku, ak nás láska sklame. Ako inak by sme si ju vedeli vážiť? Ako inak by sme ju zažili? Obdivujem ľudí, ktorí vydržia byť sami so sebou, ktorí sa chcú viac spoznať a nechcú sa len tak bezhlavo vrhať do vzťahov, ktoré by aj tak nemali budúcnosť. Jediná osoba, s ktorou budeš celý život si ty, to si pamätaj. To, že si nezadaná neznamená, že nie si žiadaná, pekná alebo chcená. Je to tvoje rozhodnutie, ktoré musí každý akceptovať.

zdroj: flickr.com
flickr.com

„Radšej budem žiť sama, ako s niekým, kto sa na mňa pozerá zlými očami.“ – Jane Birkin

Myslím, že v dnešnej dobe je ťažšie sa zamilovať. Neustále vidíme vzťahy, ktoré krachujú. Nezaostáva ani podvádzanie, osočovanie a klamstvá. Začíname byť otrávení z faloše a z toho, že skutočná láska je opovrhovaná a vysmiata. Je teda prirodzené, že sa prispôsobíme a akonáhle sa sklameme, vytvoríme si okolo seba pomyseľnú bublinu, v ktorej si žijeme radostný život.

Verte mi, dámy, že vy presne hľadáte toho, kto hľadá vás. Chce to len čas, skúsenosti. Chce to len to, aby si pochopila samú seba, aby si zažila to, čo potrebuješ. Jedine vtedy budeš pripravená a bude ti dopriate.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating