Je lepšie odísť, ako sa naďalej trápiť. Viem, o čom píšem, sama som to zažila.

Tie noci, keď som spala opustená v posteli a on bol s inou. Tie dni, kedy sa neozval, nenapísal, nezavolal, pretože bol zaneprázdnený. Tie všetky objatia, bozky, hrejivé slová, ktoré sa nikdy nestali skutočnosťou.

V takomto vzťahu je lepšie odísť. Nemusíš si klásť otázky prečo alebo či to bude správne. Proste odíď. Neotváraj staré rany a jazvy. Po čase sa z nich aj tak stane minulosť, no ty sa zameraj na budúcnosť.

Dala si svoje srdce niekomu, kto si ho vôbec nevážil, kto si vôbec neuvedomoval, čo mal. A to srdce ti zlomil. Takže odíď už aj z toho dôvodu, že je to menej bolestivé ako zostať, keď si neistá či to urobiť. 

Preplakaných nocí a vreckoviek už bolo dosť, nemyslíš? Je to tvoj život a ty si takéto zaobchádzanie nezaslúžiš. Vlastne, nikto si ho nezaslúži, tak neviem na čo čakáš. 

zdroj: unsplash.com

Áno, aj mne to trvalo dlho otvoriť oči a uvedomiť si, že ak naďalej zostanem tam kde som, zničím sa. Na jednej strane pri ňom …pri ňom mi horela každá jedna bunka v tele. Milovala som ho tak, ako už možno nikdy nikoho nebudem. Boli to chvíle, ktoré mi nikto nezoberie a na ktoré budem vždy rada spomínať. No na druhej stane sa z tejto veľkej lásky vytratil cit, porozumenie, dôvera a rešpekt. 

Je lepšie odísť, ako zostať. Budeš tak chrániť svoje srdce. Budeš môcť robiť veci, na ktoré si predtým nemala čas, bude sa ti ľahšie usmievať a možno znova nájdeš chuť do života.

Je to ťažké, ale stojí to za to. Stojí za to, odísť z nefungujúceho vzťahu. Pretože zostať stáť na jednom mieste ti zabráni hľadať lásku.

Zabraňuje ti nájsť tú jednu, jedinú vec, ktorá by skutočne mohla zmeniť tvoj život. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.