Je lepšie odísť, ako sa naďalej trápiť. Viem, o čom píšem, sama som to zažila.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Tie noci, keď som spala opustená v posteli a on bol s inou. Tie dni, kedy sa neozval, nenapísal, nezavolal, pretože bol zaneprázdnený. Tie všetky objatia, bozky, hrejivé slová, ktoré sa nikdy nestali skutočnosťou.

V takomto vzťahu je lepšie odísť. Nemusíš si klásť otázky prečo alebo či to bude správne. Proste odíď. Neotváraj staré rany a jazvy. Po čase sa z nich aj tak stane minulosť, no ty sa zameraj na budúcnosť.

Dala si svoje srdce niekomu, kto si ho vôbec nevážil, kto si vôbec neuvedomoval, čo mal. A to srdce ti zlomil. Takže odíď už aj z toho dôvodu, že je to menej bolestivé ako zostať, keď si neistá či to urobiť. 

Preplakaných nocí a vreckoviek už bolo dosť, nemyslíš? Je to tvoj život a ty si takéto zaobchádzanie nezaslúžiš. Vlastne, nikto si ho nezaslúži, tak neviem na čo čakáš. 

Zdroj: unsplash.com

Áno, aj mne to trvalo dlho otvoriť oči a uvedomiť si, že ak naďalej zostanem tam kde som, zničím sa. Na jednej strane pri ňom …pri ňom mi horela každá jedna bunka v tele. Milovala som ho tak, ako už možno nikdy nikoho nebudem. Boli to chvíle, ktoré mi nikto nezoberie a na ktoré budem vždy rada spomínať. No na druhej stane sa z tejto veľkej lásky vytratil cit, porozumenie, dôvera a rešpekt. 

Je lepšie odísť, ako zostať. Budeš tak chrániť svoje srdce. Budeš môcť robiť veci, na ktoré si predtým nemala čas, bude sa ti ľahšie usmievať a možno znova nájdeš chuť do života.

Je to ťažké, ale stojí to za to. Stojí za to, odísť z nefungujúceho vzťahu. Pretože zostať stáť na jednom mieste ti zabráni hľadať lásku.

Zabraňuje ti nájsť tú jednu, jedinú vec, ktorá by skutočne mohla zmeniť tvoj život.