instagram/amorea__

Pravá láska miluje úprimne. Miluje úplne všetko a so všetkým. Nerobí výnimky, nedáva si podmienky a neurčuje pravidlá.

Nemôžeš úprimne milovať druhého človeka, dokým nemiluješ samú seba. Aj keď sa ti to zdá ako nezmysel, dobre o tom popremýšľaj. Niekoho milovať je krásne, no naozaj vieš, ako milovať druhého človeka, pokiaľ nemiluješ samú seba? Naozaj vieš úprimne oceniť druhú osobu, pokiaľ nevieš oceniť seba?

Všetko začína od teba. Pokiaľ sa nebudeš mať rada, pokiaľ na seba nebudeš dobrá a pokiaľ budeš myslieť negatívne, do svojho života si pritiahneš len takých ľudí.

Ak si single, no chcela by si vzťah, najprv začni pracovať na vzťahu so sebou. Uč sa, hľadaj sa, rozmaznávaj sa, počúvaj sa, počúvaj aj svoje telo, oddychuj, pracuj na sebe a rozvíjaj sa. Keď so sebou nebudeš spokojná, ani druhí ľudia nebudú. Stále budeš mať pocit, že pre nich nie si dosť dobrá. Budeš si myslieť, že ťa nemajú radi a nechcú s tebou tráviť čas.

Avšak, čo to odzrkadľuje? Teba. Keď so sebou nie si spokojná a nevidíš svoju hodnotu, nemôžu ju vidieť ani druhí. Keď pre seba nie si dosť dobrá, nebudú ťa tak brať ani ostatní. Nebudeš pre nich dosť, pretože budú podvedome cítiť, že si bojazlivá, ustráchaná a nemáš voči sebe vypestovanú lásku.

Láska je ako kvet. Musíš sa o ňu starať, pretože jedine tak bude rásť. Porastie len to, čomu venuješ svoju starostlivosť a pozornosť. Ak nie si vo vzťahu, staraj sa o seba. Začni sa milovať a maj voči sebe úctu. Nauč sa vnímať svoje silné stránky, zlepšuj ich a vzdelávaj sa v oblastiach, ktoré ťa zaujímajú. Nemusíš robiť nasilu niečo, čo ťa nebaví. Tým sa len demotivuješ a prestane ťa to baviť.

Keď chceš vzťah, musíš byť so sebou najprv spokojná. Musíš milovať seba, svoj život a prácu. Nečakaj na to, že príde do tvojho života muž, ktorý ťa urobí šťastnou. Šťastie musíš nájsť v sebe samej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating