Photo by cookie_studio from Freepik

Chcela by som povedať, že to tak nie je, no nebudem ti klamať. Ja mám tiež len jeden život a čas je príliš drahocenný na to, aby som ho márnila s niekým, kto to nevidí rovnako. Ak ma nechceš stratiť, začni sa konečne správať tak, ako by sa milujúci chlap mal. 

Prestaň ma konečne podceňovať. To, že ty si myslíš, že to nedokážem, neznamená, že to tak je. Tým mi ukazuješ akurát to, že podľa teba nie som dosť dobrá a že ty si lepší. Nemali by sme si byť náhodou rovní?

Vieš, že som tu vždy pre teba a urobím všetko, čo ti vidím na očiach. Prečo by si to raz za čas nemohol urobiť aj ty pre mňa? Niekedy mám pocit, že sa na teba nemôžem spoľahnúť a keď by som ťa potrebovala najviac, nie si tu pri mne. Ale ja chcem svoje úspechy aj svoje zlyhania zdieľať s tebou. Chcem, aby si ma podržal a utešil. Niekedy sa cítim naozaj slabá a vtedy by si mal byť tu a ochrániť ma.

Taktiež sa prestaň vysmievať z mojich snov a plánov. Nemôžem za to, že ty nie si ambiciózny a si spokojný s tým, kde teraz si. Ja sa chcem zlepšovať, chcem rásť a spoznávať nové veci. Chcem cestovať a učiť sa, no ak ma nebudeš podporovať a nebudeš v tom so mnou, naše cesty sa budú musieť rozdeliť. To by si naozaj chcel?

Nepáči sa mi tiež, ako mi chceš niekedy rozkazovať a kontrolovať ma. Nie som predsa malé dieťa, ktoré nevie, čo sa smie a čo nie. Vzťah by mal byť o kompromisoch a o tom, že jeden druhému dôverujeme. Ak mi budeš liezť do mobilu, budeš mi diktovať čo robiť a s kým sa nemôžem stretávať, len ťažko ťa budem môcť stále milovať.

Radšej ti to hovorím všetko takto dopredu. Ak chceš, aby sme ostali spolu, môžeš sa zmeniť a môžeme sa o tom všetkom spolu porozprávať. Ak ti však na mne nezáleží, pokojne v tom pokračuj. Ale potom sa nečuduj, keď sa jedno ráno prebudíš a ja už nebudem ležať vedľa teba…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating