instagram/nastjastasia

Dostať sa po rozchode znovu do kolotoča zoznamovania, stretávania sa a randenia, vie byť niekedy ťažké. Musíš si byť 100% istá, že si z rozchodu vyliečená a si pripravená na nový vzťah. Spolu s tým by malo prísť uvedomenie, čo láska naozaj je a čo nie je, čo hľadáš, a čo si ochotná ponúknuť.

Tieto 3 základné múdrosti by si mala o láske vedieť.

Láska je voľba

Je to voľba jednej a tej istej osoby každý deň. Či už budeš čerstvo zamilovaná, alebo budeš vo vzťahu pár rokov, vždy si musíš zvoliť rovnakú osobu, ako v deň D. Láska nie je o tom, že keď sa na teba partner hnevá, ujdeš za iným. Nie je o tom, že keď sa nudíš a prežívaš v určitom období stereotyp, ukončíš to. Láska je voľba toho istého človeka každý deň – v dobrom, no aj v zlom. Ani do práce sa ti nechce chodiť každý deň, no predsa tam chodíš. Vybrala si si ju, preto ráno vstaneš a ideš tam.

Láska je jednoduchá

Musíš pochopiť, že všetky tie báchorky o láske, že pravá láska bolí, komplikuje sa a niekedy je toxická, nie sú pravdivé. Tá skutočná a jediná láska je jednoduchá a krásna. Nič nekomplikuje, nepoužíva výhovorky a zámienky. Áno, prináša niekedy problémy a nepríjemné situácie, no vždy sa všetko vyrieši. Ak majú medzi sebou dvaja ľudia pravú lásku, nič ich nerozdelí.

Láska prináša obete

Inými slovami – kompromisy. Pokiaľ si myslíš, že si ready na nový vzťah, popremýšľaj o tom, či si ready aj na to, aby si robila kompromisy. Či si ochotná v hádke ustúpiť a priznať porážku, či si ochotná prijať to, že si sa mýlila, že nebudeš mať vždy posledné slovo, a že musíš vedieť rešpektovať toho druhého. To je naozajstná láska.

Keď budeš tieto 3 veci o láske ovládať (teoreticky aj prakticky), si pripravená na to, aby si mala vzťah.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating