Nikdy som nepatrila k ženám, ktoré sú tieňom svojho chlapa. A nemyslím to tak, že by v jeho tieni stáli, ale že ten tieň tvoria. Sú mu totiž každú chvíľu v pätách. Chcú všetko vedieť. Kde bol? S kým bol? A kedy sa vráti? Neveria. Nedôverujú. Nepoznajú silu slova vernosť.

Nekonečné otázky, výsluchy a dlhé rozhovory. O ničom. Hádky, plač, slzy… No a množstvo iných vecí, ktoré nikam nevedú a popritom pomaličky zabíjajú vzťah. A ľudí v ňom.

Mne však nikdy ani len nenapadlo skontrolovať tvoj telefón alebo zisťovať od tvojich kamarátov, čo si včera robil a či si s nimi naozaj bol. Viem, ty si mi na to nikdy nedal dôvod. Nikdy si predo mnou nič neskrýval a ja som preto nikdy necítila potrebu hľadať niečo, čo neexistuje.  

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: pinterest.com

Nevravím však, že pri pohľade, ktorý si venoval inej, som nešla vyskočiť z kože. Možno si si v tej chvíli aj uvedomil, že ti mliaždim prsty viac než inokedy. Že zvieram tvoju ruku tak silno, aby ti ani len na um nezišlo, že ma môžeš pustiť. Vieš, to je tá ženská márnivosť a samoľúbosť. Vždy sa snažíme jedna s druhou súperiť v tom, ktorá je lepšia. A hoci sa tvárime, že sme nad vecou, tak aj napriek tomu cítime, že existujú v našom živote „veci“, o ktoré sa proste nedelíme.

No a ja sa nebudem deliť o teba. Ani teraz, ani potom. Jednoducho nikdy. Pravda je taká, že ma síce neláka kontrola vreciek tvojich nohavíc alebo otvorený chat na Facebooku, ale niekedy sa pristihnem pri tom ako žiarlim. A závidím každej, na ktorú si sa pozrel tak, ako sa pozeráš na mňa.

Žiarlim na chvíle, počas ktorých nie sme spolu a mohli by sme. Som sebecká, keď ťa chcem len pre seba? Keď sa nechcem deliť o to, čo medzi nami je?

Uvedomujem si, že žiarlivosť je spaľujúci oheň, ktorý nás núti zasievať zlo v našich mysliach, v našich vzťahoch a medzi nami. Chce nám dokázať, že sa môžeme akokoľvek snažiť, no aj tak nikdy nebudeme pánom žiadnej situácie.

Však skutočná láska dokáže v nás tento oheň pomaly zahasiť. No nikdy nie celý. Pretože keď človek skutočne miluje, tak vždy sa bude o toho druhého báť. A vždy bude myslieť na to, či sa v jeho živote nemôže objaviť niekto lepší, kto sa pokúsi naše miesto nahradiť.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: pinterest.com

A síce sa tvárim, že nežiarlim a som nad vecou, tak v skutočnosti žiarli moja myseľ. Pretože hoci srdce vie, že si len môj, tak svoju hlavu neviem len tak ľahko presvedčiť.

Stretnúť teba bolo to najlepšie, čo sa mi v živote mohlo prihodiť a ja nedovolím nikomu, aby mi ťa ukradol. A moja hlava ti to preto vždy pripomenie.

Zlato, teda keď nabudúce budem žiarliť a ty uvidíš plamienky v mojich očiach, tak mysli na to, že sa zrodili z čistej lásky. Aby ťa ubezpečili o tom, čo k tebe cítim. A nie preto, aby v nás vzbudzovali vášne, ktoré nikam nevedú…

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.