Hľadala som pre vás nejaké výroky niekoho, kto by mohol byť inšpiratívny a zaujímavý. Keanu Reeves má 53 rokov a v živote to rozhodne ľahké nemal, avšak to nie je zámer, pre ktorý píšem tento článok. Niekedy, keď mám zlú náladu alebo som jednoducho len smutná, potrebujem sa niečim, respektíve niekým inšpirovať a možno si trochu pripomenúť to, za čo by som mala byť vďačná a nevážim si to. Keanu mi rozhodne túto inšpiráciu dáva neustále a aj vďaka nemu si uvedomím, aká by som mala byť a že vlastne žijem veľmi šťastný a spokojný život.

 

Toto sú Keanove výroky, ktoré by si si mala zapamätať, nech sa deje čokoľvek:

„Peniaze sú tá posledná vec o ktorej premýšľam , z toho čo som doteraz zarobil dokážem žiť niekoľko ďalších storočí.“

„Je ľahké ostať pri zemi, veď po nej chodíme každý deň.“

„Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži svojim manželkám dovolia obliekať sa ako ženy ľahkých mravov a nechajú ich vystavovať všetko, čo má zostať skryté.
Kde neexistuje pojem cti a dôstojnosti a na slovo človeka sa nedá odvolať ani keď hovorí “sľubujem”.
Kde ženy odmietajú deti a muži nechcú rodinu.
Kde sa sopliaci za volantom tatkovho auta pokladajú za úspešných a ktokoľvek, kto má len trochu moc, sa vám pokúša dokázať, že ste úbožiak.
Kde ľudia pokrytecky vyhlasujú, že veria v Boha, držiac pritom v ruke pohárik a nemajúc ani najmenšie tušenie, čo je to viera.
Kde pojem žiarlivosť je pokladaný za niečo hanebného a skromnosť je nedostatkom.
Kde ľudia zabudli na lásku a jednoducho len hľadajú najlepší variant partnera.
Kde ľudí znepokojí každý škrabanec na ich aute, neľutujú na jeho odstránenie peniaze ani čas, a sami pritom vyzerajú tak úboho, že maskovať to dokáže skutočne len veľmi drahé auto.
Kde chlapci prepíjajú peniaze rodičov v nočných kluboch, rehocú sa pri primitívnych zvukoch a dievčatá ich za to milujú.
Kde muži a ženy už dávno nie sú k rozoznaniu a kde sa tomu všetkému dohromady hovorí sloboda voľby – ale tí, ktorí si vyberú inú cestu, sú onálepkovaní ako zaostalí despoti.
Ja som si svoju zvolil cestu – škoda len, že som nenašiel dosť pochopenia u ľudí, u ktorých som ho hľadal najviac zo všetkých.“

Nikdo z nás nevyviazne ze života živý. Prosím Vás prestaňte sa trýznit myšlienkami čo ste zase urobili zle. Jezte všechko chutné, voňavé, delikátne. Precházajte sa ta, ako pri svitaní, tak pri západe slnke. Skočte do oceánu. Hovorte všetko, čo máte na srdci. Buďte blázniví. Buďte priateľskí. Buďte crazy. Nemáte čas na nič iné!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.