Z každej strany počúvame, aké sme všetky krásne bez ohľadu na farbu vlasov, alebo číslo, ktoré ukazuje naša váha. Zvyšuje nám to sebavedomie, cítime sa žiadané ale nám to nestačí. Sme ženy, chceme viac. Emancipácia je skrátka v dnešnej dobe „in“. Kde je však hranica, ktorú by sme nemali prekročiť?

Nebuďme prehnane skromné, veď sme šikulky 

Časy, kedy bol rozvod najväčší škandál sú našťastie nenávratne preč. Nenecháme sa ponižovať ani si diktovať pravidlá niekým iným. Byť slobodnou mamičkou je síce stále spoločensky odcudzovaný status, ale aj tento pohľad sa pomaly mení, keď vidíme, že aj táto žena sadne po práci do auta, odvezie si dieťa zo škôlky, pohrá sa s ním, navarí, poupratuje a nachystá ho a samozrejme aj seba na ďalší deň, bez pomoci muža.

elite-daily-guille-faingold-sexuality-800x400foto: elitedaily

Mnohé z vás zarábajú viac, ako vaši chlapi. Vysokú školu ste zvládli ľavou- zadnou, anglicky rozprávate ako rodnou rečou a neraz sa aj váš šéf má od vás veľa čo učiť. Toto všetko váš partner vie, milé dámy. Verte, že mu to stačí povedať raz a on si to (na rozdiel on mnohých iných vecí) zapamätá.

Postavenie v práci

V kostýmčeku z novej kolekcie a s dlhými gélovými nechtami búchame do klávesnice a tvárime sa, že bez nás by padla nie len firma, ale minimálne naša krajina. Kľud ženy. Nesnažíme sa vám teraz nahovoriť – vráťte sa za sporák a majte v 25-tke minimálne 3 deti. Nežijeme predsa v minulom režime. Ukážme svetu čo je v nás. Nebuďme skromné. Predsa nič sme nedostali zadarmo. Je tu však jedno veľké „ale“! Nezabúdajme na našu krehkosť. Na to, že aj keď stíhame milión vecí, stále sme to len my, ktoré môžeme darovať život. Tie ktoré priberú keď nechcú a nevyspia sa minimálne rok. Nebojme sa požiadať o pomoc.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Nemusíte mu pripomínať aká ste v práci nenahraditeľná. Naučte sa pri odchode z kancelárie, alebo zo školy zabudnúť kde pracujete. Nenoste si nervozitu a nedokončenú prácu domov. Váš muž vás chce vidieť s unaveným úsmevom na tvári. Chce si vás pritúliť a povedať, že všetko bude dobré.

elite-daily-caleb-thal-feminist-800x400foto: elitedaily

Žiadny chlap predsa nechce mať doma sekeru, ktorá mu diktuje ako má vyzerať jeho život a pri každom jeho vybočení spraví scénu. Aj chlap potrebuje slobodu, chce mať určitý status u svojich priateľov a nie byť za toho, kto je „pod papučou“. Určite by takýto stav začal aj vás po čase nudiť, lebo vo vzťahu by chýbalo vzrušenie, zmena stereotypu, keby ste vedeli, že urobí presne to čo mu prikážete, asi by to bola časom nuda. Nehovorím o tom, že to nie je bohvieaký pocit byť doma diktátorom a nie veselou úprimnou ženou.

Požiadajte o pomoc

Pošlite ho na nákup. Samozrejme nie často, ale v takých intervaloch, aby si bol istý, že je dôležitý a že bez neho by ste to jednoducho nestihli. Nechajte ho spraviť večeru a aspoň sa tvárte, že vám chutí a že tá kopa riadov sa umyje sama ☺ Nechajte ho vybrať, alebo zaplatiť dovolenku a chváľte ho za výber kamienkovej pláže až do nebies. Ženy, my predsa nie sme stroje. Dajme našim chlapom najavo, že sú pre nás dôležití, aj keď mnohé veci by sme vďaka emancipácií zvládli sami. Muži sú tiež citliví a potrebujú sa cítiť dôležití. V opačnom prípade sa môže stať, že si chtiac-nechtiac nájde takú, ktorá mu tento pocit dá. A to predsa nechceme.

Takže áno – sme úžasné, krásne, emancipované. Ale sme v prvom rade ženy – dajme to najavo.

titulná foto: elitedaily

Komentáre