instagram.com/mountain_strawberry_pl, instagram.com/sulovskeskaly

V lete je turistika výborný šport, no po hodine si spotená a nevládzeš, pretože na teba svieti slnko. Určite mi dáš za pravdu, ak poviem, že turistika na jeseň má svoje čaro. Príroda je vtedy odetá do žlto-červených farieb a okolie vyzerá ako z rozprávky.

Ak uvažuješ o turistike v týchto mesiacoch, pozri sa na tieto miesta.

Súľovské skaly

Tieto krásne skaly sa nachádzajú v Žilinskom kraji a ak budeš mať cestu okolo, určite sa musíš zastaviť. Turistika je to pomerne nenáročná, no okolie a stromy sú dokonalé. Ak vyrazíš ráno, na obed už môžeš byť doma. Po celom území je vyznačený náučný chodník, preto sa určite nestratíš.

Tatranská magistrála

Tento turistický chodník, ktorý sa tiahne Tatrami, je najdlhší chodník, ktorý má celkovú dĺžku 72 kilometrov. Ak sa vyberieš hoci len na kúsok z neho, budeš veľmi prekvapená. Príroda tam celá žiari, nie je zničená a budeš sa tam cítiť veľmi dobre.

Veľký Kriváň

Táto turistika je už náročnejšia, pretože má veľký výškový rozdiel. Ak sa však nechceš moc namáhať, môžeš si trasu zjednodušiť lanovkou, ktorá ide z Vrátnej doliny. Taktiež nájdeš na tejto ceste náučný chodník, ktorý je vyznačený červenou farbou, ale môžeš sa vydať aj po žltej značke.

Ďumbier

Na poslednom mieste tu nájdeš stredne ťažkú turistku, niečo medzi Súľovskými skalami a Veľkým Kriváňom. Z vrcholu Ďumbiera je nádherný výhľad, ktorý hrá na jeseň rôznymi farbami. Po ceste môžeš dokonca stretnúť kamzíka, vidieť chránené rastliny a mnoho iného.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie