Často mi hlavou prebehne otázka keby bolo keby ? A ja sa nad ňou dosť často zamýšľam. Nemyslím si, že by existovala jednoznačná a reálna odpoveď. Všetko sú to len predstavy a možno tajné túžby, ale nie skutočnosť. Dokážeme vytvoriť nespočetné množstvo scenárov, stačí sa len nad tým občas pozastaviť . Zamyslieť sa. Znie to jednoducho, no nemyslím si, že to tak  skutočne je. Ako by aj mohlo? Predstavovať si niečo, čo sa nestalo.

zdroj: unsplash.com

Som presvedčená, že každý z nás by si niekedy rád premenil svoje predstavy okolo tejto otázky na skutočnosť. Niekto by si možno rád zaistil skvelú budúcnosť, zatiaľ čo iní by z celého srdca premenili svoje slová alebo činy v minulosti. Akúkoľvek vec, ktorá sa ti vtedy zrejme zdala správna, ale dnes by sa ti dýchalo ľahšie keby sa predsa len nestala.

Všetky tieto milé veci okolo sú príjemné ale ak sa lepšie pozrieš, tak to má desiatky, ba aj stovky pod otázok. A čo s nimi? Nad niektorými sa neuvažuje ľahko. Teda mne rozhodne nie.

zdroj: unsplash.com
Čo by s nami bolo? Boli by sme to ešte stále my? Neboli by sme úplne iní, keby sa tie veci nestali? Alebo keby nezažijeme to, čo nám život naordinoval? Neľutovali by sme to aj naďalej?  Čo by bolo s ľuďmi naokolo? Boli by spokojní, ak by im to zmenilo celý priebeh? Boli by zmätení? Kde by sme boli? Nezmenili by sme prostredie, kvôli takému obratu v živote? Čo by bolo s našimi vzťahmi? Ako by sme vedeli, čo máme zrazu robiť inak?

Tie činy by sme síce chceli zmazať a ak by sme aj mohli existuje omnoho viac proti ako pre. Neviem ako to vnímaš ty. Sto ľudí a úplne každý z nás môže mať na to rozdielny názor. A aj keby ste mi dali tisíc dôvodov, prečo áno, stále by som to nevidela veľmi ružovo. 

Myslím si, že je to téma na dlhú diskusiu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.