Spravíš si pekný deň, chceš si spraviť výborný deň. Ideš na nákupy, dáš si kávu, ideš si zabehať, porozprávať sa s priateľmi pri obede, alebo sa len tak zabaviť a vypnúť. Niekedy očakávaš, priveľa, inokedy možno málo…

Avšak každý z nás má očakávania. Patrí to k nám samým ako vzduch, ktorý dýchame, ako krv, ktorá nám koluje v žilách a prúdi nám celým telom. Viem, že niekedy od niekoho čakáš niečo viac. Možno od muža, s ktorým by si si rada niekam vyšla, možno aj nezáväzne. Možno od rodiny, ktorá má niekedy na teba vysoké nároky, ale najhoršie a najbolestivejšie je, keď čakáš a očakávaš viac od svojho partnera. 

zdroj: unsplash.com

Nemáš vysoké nároky, predsa vieš, s kým a s akým človekom si išla do vzťahu. Vedela si, poznala si jeho slabé a silné stránky a ak aj nie, po čase si ho prekukla. Od hlavy až k päte. Samozrejme, chceme niekedy viac, taktiež si to viac aj zaslúžime. Pokiaľ sa snažíme rovnako a neberieme toho druhého ako samozrejmosť a rešpektujeme ho celým svojím srdcom, aj hlavou.

Možno si zrovna v tej chvíli sama a čakáš, kedy sa ozve alebo ti povie pekné slová pred spánkom. Keď sa cítiš zle čakáš, slová, ktoré ťa aspoň na chvíľu zbavia tej bolesti, akú prežívaš.
Keď si úspešná a podaril sa ti pokrok, v akejkoľvek sfére života, čakáš pochvalu, že budete navzájom zdieľať tie pocity. Veď je to predsa krásne, mať sa s kým o tieto veci podeliť.
Cítiť to, čo cíti aj ten druhý…

A potom to príde.

zdroj: unsplash.com

Nie je to rovnaké. Nie je to vlastne vôbec také, aké by si očakávala. Spytuješ sa samej seba, nemala som tie nároky vysoké, povedala som niečo zlé, prečo som to vlastne očakávala, keď mi to nemôže dať alebo nevie? Je toho viac než dosť… Každá z nás to pozná. A každá z nás to prežíva inak. Niektoré z nás to zraní, iné len mávnu rukou a idú ďalej. Je to individuálne ako všetko. Každá z nás má právo sa rozhodnúť.

O všetkom si treba vravieť, ak si očakávala niečo iné, povedz to, ak ťa to neboj zranilo, priznaj to, ak chceš zmenu, nečakaj… Život je príliš krátky, aby sme sa trápili nad svojimi očakávaniami. Každá z nás si to totiž zaslúži. Každá z nás, má svoje očakávania, treba si ich len ujasniť a vedieť, ktoré z nich sú splniteľné, a, ktoré sú až príliš, pretože, keď sa nad tým tak zamyslíš, zistíš, že kopa z nich je vlastne úplne bezpredmetná a zbytočná.

Preto sa netráp. Vedz, že si zaslúžiš všetko na svete. Všetko. Len treba vedieť, kde sú hranice.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.