unsplash.com

Myslím si, že väčšina z nás verí, že sme výnimoční. Každý z nás je v niečom výnimočný, svojím vlastným spôsobom. Lenže na druhej strane sme si v mnohom podobní, takmer rovnakí. Akí teda sme? Záleží od uhla pohľadu. V prvom rade sme všetci ľudia a kým sme ľudskí, tak sme si v mnohom podobní. Svojím spôsobom je správne byť súčasťou davu. Kto túži ostať sám? Ľudí môžeme podľa rôznych kritérií rozdeliť do skupín. Na mužov a ženy. Dospelých a deti. Slovákov, Rusov, Američanov…. Podľa charakteru: športovci, intelektuáli, umelci, rebeli. Ak sme súčasťou jednej skupiny, znamená to, že automaticky nepatríme do inej?  Delení je veľmi veľa a naraz môžeme patriť do viacerých.

🎠 #cindirella #transformationoftheprincess

A post shared by Tuba Sinem VAROL (@tubasinemvarol) on

Ľudia, ktorými sa obklopujeme nás formujú

Priatelia sú rodina, ktorú sme si vybrali. Zväčša sme si najbližší s tými, ktorí sa nám najviac podobajú. Povahou, výzorom, názorom. Máme tzv. rovnakú krvnú skupinu. Keď opustíme našu „komfortnú zónu“ ocitáme sa v reálnom svete. Možno si s cudzím človekom až tak nerozumieme, ale môžeme sa snažiť nájsť niečo, čo máme spoločné. Že je niekto športovec, neznamená automaticky, že nie je múdry. Len ho klasifikujeme podľa dominantnejšej črty. V skutočnosti môžeme byť súčasťou čohokoľvek. Len si s niektorými ľuďmi rozumieme viac ako s inými. To nemusí byť zlé, ale treba sa naučiť prijať každého. Ja verím, že i ten najhorší človek má v sebe kúsok dobra. I keď je nám niekto od začiatku nesympatický, môže nás v živote niečo naučiť. Možno aj v negatívnom zmysle slova, ale dostanete lekciu, z ktorej sa poučíte na celý život.

İstiklâl… #street #crowd

A post shared by istanbul fotoğrafları (@istanbul_photographia) on

Kam patríme?

Ja patrím všade a nikam. Nechcem sa uzavrieť a klasifikovať. Všetko alebo nič nie je hra pre mňa. Po siedmych rokoch hrania basketbalu mám v sebe športovkyňu, ktorá mi dodáva vytrvalosť. Mám v sebe „bifľošku“, učím sa v škole, pretože chcem ísť na dobrú vysokú školu, to je moja časť rozvahy. Je vo mne „rebelka“, v ktorej pramení moja odvaha. Mám v sebe umelkyňu, tvorivého ducha, motivuje ma ku každému článku. Je vo mne hysterička, dáva priechod emóciám. Myslím si, že každý z nás túži niekam patriť. Byť súčasťou niečoho väčšieho. Nejde o to, za čo sa považujete alebo kam podľa ľudí patríte,  ide o to, aby ste sa všetkému nepodvolili. Nedovoľte tejto rýchlej dobe pripraviť vás o vaše sny a ideály. Nemusíte byť súčasťou iba jedného celku. Môžete patriť kamkoľvek, lebo je to výsledok len vášho rozhodnutia, nikoho iného.

Kto stojí na čele davu?

Mnohí ľudia radi rozhodujú. Podľa môjho názoru však byť vodcom nie je otázkou rozhodnutia človeka, ale voľby ľudu. Nie je správne nechať sa viesť niekým, kto sa cíti mocný. Viesť má ten, koho si ľudia sami vyberú. Možno si ani sám neuvedomuje, že sa pre to narodil. Vodca je človek, ktorý je rozvážny, charizmatický, láskavý, obetavý, pokorný. Na to, aby bol pre mňa človek vodca, nemusí riadiť hneď republiku. Stačí i keď je to otec rodiny alebo predseda triedy. Ak robí pre tých, ktorí si ho zvolili zo srdca všetko najlepšie, je pre mňa vodcom. Skupina ľudí, ktorých označujeme dav sa často nechá riadiť vodcom, ktorí na to nemá. Potom vzniká strach a chaos. Nie každý má na to, aby stál na čele davu. Len múdry človek si nechá poradiť. I keď nie ste vodca, nemali by ste sa iba nechať viesť, vždy, v každej skupine, si udržte svoj názor.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife