Alfa žena

Byť alfa ženou sa nepodarí len tak každej. Táto dáma musí mať osobnosť so zdravým sebavedomím, taktiež musí veriť svojim snom a v kariére ju nesmie nič zneistiť.

Hoci sa to nepodarí všetkým ženám, môžeš sa aspoň usilovať o to, aby si spĺňala niekoľko znakov alfa ženy. Po takých idú muži najrýchlejšie a najčastejšie, preto nám môžeš veriť, že ak budeš alfou, žiadny chlap ti neodolá.

Ak máš tieto znaky, si je jasné, že si alfa žena

  1. Porovnávaš sa len sama so sebou. Už dávno vieš, že sa nemôžeš porovnávať s ľuďmi okolo, pretože každý je iný.
  2. Usilovne si ideš za svojimi cieľmi a snami. Už od detstva vieš, čo chceš v živote dosiahnuť a nikto ťa nemôže zastaviť.
  3. Si k ľuďom úprimná, nebojíš sa im povedať pravdu a miluješ, keď sú ľudia otvorení aj k tebe. Neznesieš klamstvo a nenávisť.

  1. Aj keď si single, neuberá to na tvojom sebavedomí a stále na ňom pracuješ. Ak nevieš ako, vyskúšaj rady z nášho staršieho článku. Všetko príde v správny čas, preto si nebojácna, ale trpezlivá.
  2. Vieš čítať v druhých ľuďoch a už po pár stretnutiach nadviažeš silné kontakty. Vďaka tomu veríš, že sa vždy môžeš na niekoho spoľahnúť a niekto ťa zachráni.
  3. Neustále sa potrebuješ vzdelávať a čítať si. Miluješ vedomosti a pocit, keď sa môžeš naučiť niečo nové. Nikdy nespíš a vždy musíš mať prehľad o novinkách.
  4. Máš svoj vlastný názor, ktorý sa nebojíš vysloviť, no zároveň máš pred druhými ľuďmi rešpekt a uznávaš, že aj oni môžu mať svoj pohľad na vec.

  1. Ako alfa žena vieš, že máš vysokú cenu. Nevyspíš sa s mužom na prvom rande, no ideš na to postupne. Chceš, aby mal tvoj vzťah budúcnosť.
  2. Robíš všetko na 100 %. Neznesieš, ak sú veci a povinnosti urobené nekvalitne, preto si na nich dávaš záležať.
  3. Preferuješ názor, že každý si zaslúži spravodlivé ohodnotenie. Či je to muž alebo žena. Nemáš rada nerovnosť a bojuješ za to, aby mal každý rovnaké práva.

Ako alfa žena by si si mala dávať pozor aj na nesprávne vzorce správania, medzi ktoré patrí aj citové vydieranie. Môže sa to javiť ako nevinné správanie, no v skutočnosti môže mať negatívny vplyv na vzťahy a psychické zdravie všetkých zúčastnených. V našom predošlom článku nájdeš 5 vecí, ktorým by si sa mala vyhnúť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife