Pexels/Ali Pazani

Opäť ležíš v posteli sama a rozmýšľaš, čo sa môže zmeniť? No tak, zamysli sa aspoň kúsok, na chvíľku. Koľkokrát si si už položila túto otázku? Koľkokrát si zaspávala sklamaná, zničená, so slzami na krajíčku?

Musíš to rátať? Tak potom vieš aj ty, že niečo nie je v poriadku.

Že takto šťastný vzťah vyzerať nemá.

Veľmi dlho som sa ja sama snažila zachrániť niečo, za čo som bojovala. Iba ja. Bojovala som za dvoch, no nie pre dvoch. Práve teraz som si uvedomila, že som sa snažila zbytočne. Keď držíš vzťah… sama, bez niekoho, kto ti sľúbil byť tu vždy len pre teba… kto ti mal podať pomocnú ruku, keď si sa topila.

Ale zrazu je preč. Neostalo nič, len spomienky. Práve ja som sa rozhodla. Učinila som doposiaľ najťažšie rozhodnutie v mojom živote. No po reakciách, žiadnych, bez boja…. bez boja sa vzdať niekoho, pre koho si bola údajne všetkým.

Zrejme lepšie sa mi stať nemohlo. Áno! Bolí ma každá časť môjho tela. Každý zmysel si pamätá len a len jeho. Srdce mi opäť praská na milión kúskov.

Viem, bude to dlhá cesta. Plná bolesti. Množstva sĺz. No verím, že horšie ako zistenie, že osoba, ktorá bola pre mňa prioritou. Nebola ochotná zabojovať. Že ja som bola len možnosťou. Horšie to byť už asi nemôže.

Áno, bolí to. Spomienky, šťastné spomienky. No je to minulosť. Verím, že sa opäť budem usmievať, že sa poučím. Opäť sa postavím. Opäť to budem ja.

Že budem silnejšiu verziou samej seba.

Preto sa neboj robiť, keď aj ťažké rozhodnutia. Možno nie dnes ani zajtra. Snaž sa žiť tak, aby si bola práve TY šťastná. Lebo len TY žiješ svoj život. Ži ho pre seba, nie pre niekoho iného.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating