Muž a žena sa bozkávajú pred autom
Unsplash/Devon Divine

Láska je niečo, po čom túži každá z nás. A keď ju máme, nevieme sa jej nabažiť. Chceme jej stále viac a dúfame, že nás nikdy neopustí. Akurát zabúdame na to, že v nej platia isté pravidlá. Ak chceš dostávať, musíš aj niečo obetovať. Možno to znie ako ťažký obchod, no vo svojej podstate je to len prirodzená súčasť každého vzťahu. Kým to tak fungovať nebude, nebude ani žiadna spoločná budúcnosť.

Totižto, v láske slová ako sebectvo či egoizmus nemôžu existovať. Všetko, naozaj všetko sa delí medzi dvoch ľudí. A ako sa delí, tým sa vlastne aj násobí. Problémom je, ak máš pocit, že ty si tá, ktorej by sa mal partner prispôsobovať. Že ty si tá, ktorá má vo vzťahu moc a nemusí robiť žiadne ústupky. Lenže, ak nedokážeš robiť kompromisy, potom skutočný vzťah nikdy nezažiješ.

Ak miluješ, si ochotná obetovať všetko

Pravá láske je o tom, že si ochotná obetovať všetko len preto, aby si ju nestratila. Je to o tom, že si uvedomíš, že to už nie je len o tebe, ale o vás. Že bez kompromisov na oboch stranách to jednoducho nejde. Jedna moja známa sa mi sťažovala, že aj keď už má 30 na krku, nemôže si nájsť partnera. Do rána sme preberali jej vzťahy, ktoré mali krátke trvanie, až som jej povedala, že viem, kde je chyba.

Nie som žiaden vzťahový expert, ale predsa len sa našlo niečo, čo jej stroskotané vzťahy spájalo. Možno sa to ťažko počúvalo, ale zrejme sa v tom nájdeš aj ty. Vždy to bolo o tom, že neboli veci tak, ako chcela ona. Od toho, ako trávili spoločný čas, až po citovú oblasť. Všetci tí chlapi jednoducho nerobili to, čo si predstavovala a jej sa nechcelo ani na chvíľu prispôsobiť im.

Lenže vzťahy nie sú o tom, že jeden dá pravidlá, manuál a rozvrh, a ten druhý ho bude poslušne dodržiavať. Sú o tom, že občas spravíš niečo, čo nie je veľmi po tvojej chuti, ale vieš, že to jemu spraví radosť. Je to o tom, že ak máte obaja svoju cestu, musíte nájsť stred, v ktorom sa stretnete. Ak chce on A, ty B, vytvorte si z toho C. Keď nemáš záujem nič meniť a žiť tak, akoby si bola stále single, rýchlo ňou znova aj budeš.

Jednoducho, ak nedokážeš niečo obetovať pre lásku, potom si ju vlastne ani nezaslúžiš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating