Hovoríš svoj názor alebo sa len opakuješ po druhých? Neboj sa mať rozdielne zmýšľanie ako ostatní. Každá žena by sa mala totiž vedieť slobodne rozhodovať.

Zlomový moment

Chcela by si vrátiť včerajšok, zavolať všetkým kamarátkam, posťažovať sa im, zjesť celú čokoládu, poplakať si pri romantickom filme a prestať sa ľutovať. Rozísť sa s frajerom, ktorý ti zavolá len, keď ťa potrebuje a začať sa starať sama o seba.

Nevieš si spomenúť, kedy nastal ten zlom a ty si prestala byť dievčaťom s názorom. Vždy si bola sebavedomá, tým správnym spôsobom, ktorý sa dnes už nenosí. Vedela si sa zasmiať sama na sebe, nebrať veci príliš vážne a na všetko mať svoj názor. Na problémy, na riešenia a na svet.

zdroj: pexels.com

Už nie si sama sebou

Nechcela si sa stať dievčaťom, ktoré si na obede objedná to isté, čo jej frajer. Nechcela si stať kamarátkou, ktorá nevie v ničom poradiť a radšej nič nepovie, ako by mala povedať pravdu a niekoho ňou uraziť. Nevadí ti, že frajer tvojej najlepšej kamarátky je idiot, pravidelne ju podvádza, radšej sa do toho nebudeš miešať. Nemusíš byť rebelka, aby si mala svoj názor.

Nemusíš byť ty tá ,,zlá“, ktorá má stále k niekomu alebo niečomu pripomienky. Kritika môže byť aj pozitívna a posunúť ľudí dopredu. Nemusíš čítať knihy o pozitívnom myslení len preto, že ich čítajú všetci. Nemusíš pozerať seriály a filmy len preto, že sú ,,in“. Nemusíš obdivovať chlapov, ktorý sú navonok dokonalí,, ale ich charakter nestojí za nič.

zdroj: pexels.com

Buď slobodná

Buď sama sebou, usmievaj sa keď sa chceš usmievať. Nechceš ísť na dohodnuté rande, tak nechoď. Chceš sa stať vegetariánkou, ale nemáš odvahu, tak ju nájdi. Možno sa to ľahšie povie ako urobí, ale zmena je život. Nebudeme ľutovať to, čo sme urobili, ale len to, čo sme mali urobiť a neurobili.

Neboj sa povedať svoj názor, neboj sa prejaviť sa naplno. Máš strach, že niekoho tvoj názor sklame, zahoď to za hlavu. Ak ťa niekto prestane mať rád pre tvoj názor alebo pre to, kým si, nezaslúži si tvoj čas.

Ľudia bojovali za to, aby mohli slobodne povedať svoj názor. Nájdi odvahu a povedz, čo chceš povedať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.