Žena s klobúkom drží v ruke knihu
Unsplash/DISRUPTIVO

Po každej búrke vyjde slnko. Tieto slová hovoria za všetko, no častokrát sa nad nimi veľmi nezamýšľame. Najmä vtedy, keď tá búrka práve prebieha v našom živote. Keď sa cítiš na dne, ani len nemyslíš na to, čo bude, a že vôbec raz bude lepšie. Ťažké chvíle však k nášmu osudu patria a majú rôzne podoby. Aj keby sme si želali, aby sa nám vyhli, takto to nefunguje. Sú pre nás totiž naozaj potrebné.

Čierna a biela. Sladká a slaná. Deň a noc. Smiech a plač. Zdá sa, že všetko na tomto svete má svoju opačnú stranu. A tak, ako dobro aj zlo, aj šťastie musí mať svoju odvrátenú tvár.

Keď sa tak nad tým zamyslíš, ak by nebolo tej horšej strany, vôbec by si netušila, kedy v tvojom živote nastala tá lepšia. Ako by si vedela, že v danom momente prežívaš niečo skvelé, ak by si nevedela, že existujú aj chvíle, v ktorých to tak nemusí byť?

Ťažké chvíle sú stále iba chvíle

Všetko sa nám vraj deje z určitého dôvodu. Môže za to Boh, osud, karma, vesmír, čokoľvek, čomu veríš. Určite to nie je preto, aby si zažívala nejaké tresty len tak, pre nič, za nič. Sú to skúšky. Tie majú preveriť tvoju vnútornú silu a odhodlanie postaviť sa znova na nohy. Až po čase zistíš, že to možno boli veľké lekcie, bez ktorých by si bola niekde úplne inde.

Najlepšie, čo môžeš urobiť, je vyplakať sa, zhlboka nadýchnuť a dať hlavu hore, aby si videla na ich koniec. Časy, kedy sa tvoja duša trápi, raz naozaj pominú. Sú to len chvíle, určité momenty a okamihy, ktoré musia skončiť, aby nastali tie svetlejšie. A ver, že naozaj skončia. Práve táto myšlienka ťa môže držať nad vodou, ak tu už nebude nič, čoho by si sa mohla chytiť ako záchranného kolesa.

Sú ľudia, ktorých to zlomí, sú takí, ktorých to posilní. A je len na tebe, ako to vezmeš, a či dokážeš pochopiť, prečo sa ti dané „nešťastie“ prihodilo.

Ale pamätať aj na to, že nemôžeš mať nad všetkým moc a určité veci neovplyvníš, aj keby si vedela vrátiť čas späť. Netráp sa tým, čo bolo, ale choď vpred, aby si mohla list pretočiť na novú kapitolu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife