Ach, ako veľmi rada by som všetky ženy presvedčila o tom, že ak budú denne robiť hodinové cardio, nikdy nedosiahnu krásnu, vytvarovanú postavu. Dievča, jediné čo tým docieliš je plochá riť, postupný odpor ku športu všeobecne, pretože si zapamätáš, len tie nekonečné minúty, ktoré si posúvala očami. Mala si blízko k infarktu. Mala si pocit, že ak to bude trvať ešte pár minút, tak ťa domov odnesie RZP ( rýchla pomoc ). Dobre viem, o čom píšem. Sama som robila hlúposti, sama som sa týrala páse.

Aj ja som sa bála dvíhať váhy. Aj ja som si myslela, že ak budem dvíhať činky, tak budem Arnold v ženskom prevedení.

Jedného dňa, keď zo mňa znova tieklo ako z vodovodného kohútika na mojom milovanom bežiacom páse, som si povedala, že skúsim to aj ja. Na svete je toľko žien, ktoré nedajú na činky dopustiť a vyzerajú lepšie ako ja.

zdroj: unsplash.com

Na druhý deň som sa vrátila. A postupne som začala objavovať, ako sa naozaj cvičí. Tréning som si pekne rozložila na série a opakovania. Vôbec si nenakladám na seba obrovské váhy, dám si toľko koľko uznám sa vhodné, no zase nebehám po fitku s farebnými jednoručkami.

Po pár týždňoch sa moje telo začalo meniť. Nechcela som sa kontrolovať, chcela som sa nechať prekvapiť. To, čo som uvidela v zrkadle odstupom času, ma obralo o slová. Moje telo spevnelo, zosilnelo. Konečne som si povedala: „ÁNO, TO ČO VIDÍM TERAZ SA MI PÁČI!!!“

Neverila som, že niekedy si cvičenie s činkami tak veľmi obľúbim. Bála som sa, presne tak ako ty teraz. Nechcela som byť nechutne svalnatá. Je mi ľúto, že tomuto mýtu ešte stále verí tak veľké percento žien. Ver mi, nebudeš kulturistka. Nie, nebudeš prechádzať cez dvere bokom, lebo by sa tvoje ramená nezmestili.

Práve tým, že začneš naozaj cvičiť sa začneš konečne cítim POHODLNE VO SVOJOM VLASTNOM TELE. Viem o čom hovorím. Získala som sebavedomie, nehanbím sa ukázať svoje telo. Môžem si dovoliť jesť viac, a vôbec to na mne nie je vidno. Nehovorím, že cardio je zlé, sama si ho zaraďujem AŽ 1x do týždňa. Nie, skutočne na viackrát ma nikto nepresvedčí. Odbehnem si svojich 5 km, a tým sa moje trápenie skončilo.

zdroj: unsplash.com

Verím, že týmito riadkami som ťa podporila a dodala odvahu k tomu, aby si konečne dosiahla postavu svojich snov. Ja som našla to, čo ma napĺňa a baví. Nikdy sa neprekonávam, vždy sa teším na každý tréning.

Tak kašli na bezvýznamné hodiny na páse, a poriadne si nalož!

Good luck, baby.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.