Karlos Vémola
Instagram/lela_ceterova_official/karlos_terminator_vemola

Zdá sa, že MMA zápasník Karlos Vémola je namočený v poriadnom maléri. V súvislosti s podozrivým nakladaním s prísne chránenými bielymi tigrami neznámeho pôvodu sa stal terčom policajnej sledovačky. Portálu Extra sa to podarilo zistiť zo spoľahlivých zdrojov.

Akcia dostala krycie meno Šarlota II a mala za úlohu priniesť dôkazy o nelegálnom správaní bojovníka. Priamo pri čine bol aj natočený a nafotený.

Vémola bol vraj terčom sledovačky

Tesne pred Vianocami sa vo Vémolande uskutočnila policajná razia kvôli exotickým zvieratám, ktoré Karlos Vémola chová doma na záhrade. Podľa neho malo ísť iba o odvedenie pozornosti pred dôležitým zápasom s Patrikom Kinclom. Vyšetruje sa to však doteraz. Kontroverzný český bojovník vraj dokonca môže skončiť vo väzení.

Najnovšie ho policajti aj špehovali. „Sledovanie Karlosa Vémolu, ktorý dostal v rámci akcie krycie meno Kave, prebehlo na príkaz vtedy vyšetrujúcich colníkov v januári tohto roku a operatívci to celé pomenovali Šarlota II. Išli za ním na niektoré miesta v Prahe V, zdokumentovali aj jeho stretnutie s ďalším obvineným A. Š.,“ oznámili pre Extra zdroje oboznámené s vyšetrovaním.

„Nafotili si ich a natáčali ich spolu, ako idú urobiť pokus zlegalizovať tigríka,“ dodal zdroj. Ide o zviera, ktoré podľa tvrdení splodili tigre, ktoré legálne vlastní A. Š., čo ale vyvrátili testy DNA.

Celý proces sledovania vraj netrval dlhšie ako hodinu a pol a DVD s výsledkami akcie má byť súčasťou spisu, čiže sa predpokladá, že polícia vyhodnotila zhotovené záznamy a snímky ako dôležitý dôkazový materiál.

„Vtipné na tom je, že to prebehlo už v čase, keď páni vedeli, že sa o nich zaujíma kriminálka. A pôsobí to celé tak, že naivne predpokladali že sa im podarí zvieratá zlegalizovať ešte predtým, ako úplne spadne klietka. Asi verili, že to vyšetrujú halabala a netušili, ako intenzívne sa tomu venujú,“ usmial sa zdroj pre Extra.

„Ak by predsa len bola pravda, že Karlos je obyčajnou obeťou a vo všetkom by bol teda nevinný, tak by predsa už žiadne snahy o legalizáciu nevykonával. S človekom, ktorý ho mal údajne podviesť, by sa už nestretával a viac by spolupracoval s políciou. Takto to na mňa pôsobí skôr ako snaha jedného kumpána pomôcť druhému,“ domnieva sa informátor.

Zdroj: Extra.cz

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News