Pár sa chce pobozkať

Predstav si, že si hlavnou hrdinkou romantického filmu práve ty. A keďže v ňom nesmie chýbať zápletka a veľké životné rozhodnutie, musíš si vybrať, či je pre teba dôležitejšia kariéra alebo láska. Aj keď tie filmy končia väčšinou rovnako (vášnivými bozkami), v skutočnosti to vždy takto nefunguje. Najmä v dnešnej dobe je, takpovediac, hlúpe odmietnuť ponuku, ktorá ti dokáže splniť sen. 

Samozrejme, že môžeš mať oboje. A to vlastne chce asi každá z nás. Mať úspech v práci a robiť to, čo nás baví a navyše, aby nás doma čakal milovaný partner. Takéto šťastie je však skôr vzácnosťou ako pravidlom. Ak ťa tvoja práca napĺňa alebo v nej vidíš možný rast a dosiahnutie úspechov, budeš pre ňu zrejme musieť aj niečo obetovať. A niekedy je to viac ako len čas.

Zamilovaný pár
zdroj: Unsplash/Scott Broome

Kariéra alebo láska?

Nie vždy sa dá osobný a pracovný svet prepojiť. Niekedy musíš odísť do iného mesta, no tvoj drahý taký krok urobiť nemôže, lebo má svoje povinnosti inde. V inom prípade sa môžeš chystať študovať na vysnívanú školu, no to by znamenalo vzťah na diaľku. A to ani jeden vás nechce. Alebo tráviš v práci tak veľa času, že partnera vidíš asi tak raz za týždeň. Ani to nie je najlepšie. Čo robiť? Pre ktorú cestu sa rozhodnúť?

Ak si čakala, že ti niekto dá presný návod na to, čo je správne, mýlila si sa. To je na tom to zvláštne – nikto nevie, čo je správnou voľbou a čo môžeš ľutovať. Jediné, čo ti ostáva, je počúvať hlas svojho srdca, ktorý ti napovie, po čom v danej chvíli túži viac. Možno to bude znamenať rozchod z rozumu, no ak chceš byť naozaj šťastná, musíš začať s vlastnými snami a víziami. A možno to bude práve naopak, uvedomíš si, že nič viac, než lásku v živote ani nepotrebuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating