Možno aj ty máš problém s obliekaním. Každé ráno stojíš pred svojím šatníkom a minimálne hodinu si vyberáš, čo si dáš na seba? Nevieš si vybrať z toľkého množstva oblečenia a už ťa nebaví ustavičný neporiadok vo veciach? Máme pre teba fantastické riešenie a tým je takzvaný kapsulový šatník. 

Počula si už o tom? Iba nedávno si možno postrehla, že sme o tomto triedení už písali. Išlo o článok, v ktorom sme ti poradili 10 fantastických trendy a zároveň nadčasových kúskov, ktoré by ti v tomto prípade nemali v skrini chýbať. Kapsulový šatník je najlepším možným riešením, keď ti lezie na nervy ustavične hľadať to pravé oblečenie na daný deň.

Dievča si vyberá veci
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Kapsulový šatník je zázrak

Keď sa preň rozhodneš, mala by si vyhádzať väčšinu svojho oblečenia. Úplne ti bude stačiť 20 či 30 kúskov. Určite ho však netreba vyhadzovať do koša. Môžeš ho darovať ľuďom v núdzi, charite a v tomto období to určite pomôže aj utečencom z Ukrajiny.

Ak sa už dostaneš ku takémuto ráznemu kroku, ráno ti to ešte aj ušetrí čas. Nebudeš si totiž tak dlho vyberať oblečenie do práce či školy, kde si už možno kvôli tomu aj meškala. Okrem času ti to pomôže aj ušetriť peniaze, pretože nebudeš mať potrebu kupovať niečo nové.

Zbavíš sa aj stresu z častého upratovania, žehlenia a preplnenej skrine. Ak si však chceš vyskladať a poupratovať takýto typ šatníka, pomôžu ti k tomu aj naše užitočné rady.

Dievča v červenom oblečení
zdroj: Unsplash/ Brooke Cagle

Ako na to?

Keď si sa rozhodla vyskladať kapsulový šatník, skús si na papier spísať, koľko kúskov z každého oblečenia potrebuješ. V skrini si nechaj napríklad 2 tričká s krátkym rukávom a 2 s dlhým. Ušetri si aj 2 svetre alebo mikiny, ktoré sa ti zídu počas chladných letných večerov.

Neboj sa však vyskladať tento šatník aj podľa každého ročného obdobia. Nie je pravidlom, že musíš mať v skrini 20-30 kúskov zo všetkého. Môžeš si tam nechať 2 svetre a okrem toho aj 2 bundy a 2 kabáty. Nezabudni ani na topánky. Väčšina žien je totiž zaťažená na obuv, no úplne ti postačia 3 páry, ktoré si medzi sebou budeš striedať.

Dievča si upratuje šatník
zdroj: Pexels/Liza Summer

Fantázii sa medze nekladú

Myslíš si, že keby si sa rozhodla pre kapsulový šatník, chodila by si po svete v jednom a tom istom oblečení? Nie je to pravda, keďže pri tom môžeš upustiť uzdu svojej fantázie a vymýšľať najrôznejšie outfity. Inšpiráciu si môžeš vziať a z fashion videí na TikToku či Instagramu. Hlavne sa toho netreba báť, keďže tento typ šatníka je fantastickým riešením pre túto uponáhľanú dobu, kedy nikto nemá čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.