instagram.com/bbcnews

Iba šesťročný chlapec Bridger z Wyomingu (USA) zachránil svoju malú sestru pred útokom psa. Obetoval sa namiesto nej a hoci mu jeho odvaha priniesla 90 štichov, je to hrdina. To si uvedomili aj lekári v nemocnici, či známy herec Chris Evans, ktorý stvárnil superhrdinu Kapitána Ameriku. Práve ten je pre Bridgera vzorom a jeho čin nezostal bez povšimnutia. Viac o tom informovala BBC.

V deň, kedy šesťročný chlapec preukázal svoju odvahu, sa hral s malou sestrou u jeho kamaráta. Bridger intuitívne konal a nedovolil, aby sa jej niečo stalo. Následne ho čakala dvojhodinová operácia a vyviazol s 90 štichmi. Hrdinský skutok malého chlapca zverejnila na internete jeho teta a odtiaľ sa všetko spustilo.

Ako prvá si to všimla známa herečka Anne Hathaway: „Nie som Avenger, ale spoznám superhrdinu. Ja len dúfam, že som aspoň z polovice tak statočná ako ty, Bridger.“ Následne sa opýtala svojho hereckého kolegu Marka Ruffala, či nepotrebuje parťáka, pretože práve on stvárňuje známu komixovú postavu Hulka.

View this post on Instagram

This is six-year-old Bridger. He stepped in front of a dog to protect his little sister from an attack. The dog charged at Bridger and his sister while they were playing at a friend's house, biting him on the face. He had to undergo around two hours of surgery and have more than 90 stitches. His aunt shared his story on social media where it was spotted by a host of Marvel stars including Mark Rufflalo (The Hulk), Tom Holland (Spider Man), Hugh Jackman (Wolverine) and Chris Evans (Captain America). Evans was one of the celebs to send Bridger their best wishes. "Hey Bridger, Captain America here. How you doing buddy? Let me be the next one to tell you – pal, you're a hero." Click the link in the bio to read more about this story. 📸 @nicolenoelwalker #Marvel #Hero #CaptainAmerica #BBCNews

A post shared by BBC News (@bbcnews) on

Bridgerov skutok nezostal nepovšimnutý, a tak sa mu začali ozývať herci z Marvelu. Získal chválu od Marka Ruffla (Hulk), Toma Hollanda (Spiderman), Hugha Jackmana (Wolverine) a jeho obľúbeného Chrisa Evansa (Kapitán Amerika).

„Ahoj, Bridger. Tu je Kapitán Amerika. Ako sa ti darí, kamoš?“ oslovil ho Chris vo videu. „Čítal som tvoj príbeh, videl som, čo si spravil. Som si istý, že si to počul už mnohokrát počas predchádzajúcich dní, ale dovoľ mi byť ďalším, kto ti to povie – si hrdina,“ pochválil malého chlapca.

„Tvoja sestra má šťastie, že ťa má za veľkého brata. Rodičia musia byť na teba hrdí,“ vravel herec vo videu. Keďže vie, ako veľmi Bridger obdivuje Kapitána Ameriku, z vďaky mu posiela svoj hrdinský štít. „Buď aj naďalej takým mužom, akým si. Potrebujeme ľudí, ako si ty,“ uzavrel Chris Evans.

Zdroj: BBC

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News