Kamarátstvo s výhodami alebo vzťah

Kamarátstvo s výhodami je niečo, čo sa rozšírilo len v poslednej dobe. Ľudia sa nechcú viazať a ich prioritou je užívať si život v posteli, najlepšie každý deň s inou ženou. Ak ti to niekto navrhol a porovnávaš si všetky pre a proti, prinášame ti 5 dôvodov, prečo by si to radšej nemala prijať.

Každý z nás je však iná osobnosť, ktorá túži po niečom inom. Možno sa pri takýchto veciach snažíš dávať city do úzadia a neviazať sa. No možno nie si taký typ človeka a dokáže sa ťa čokoľvek dotknúť. Skús popremýšľať aj nad nasledujúcimi dôvodmi a uvidíš, ako na tom si.

Prečo sa neoplatí mať kamarátstvo s výhodami?

Trápiš sa

Keď sa s niekým stretávaš iba kvôli milovaniu, samozrejme, že ťa to trápi. Pretože si vykonáte to svoje a potom idete každý vlastnou cestou. Možno sa v tebe potom rozhostí taký ten pocit, akoby si pre neho bola iba handra a chcel ťa iba kvôli tvojmu telu.

Kamarátstvo s výhodami alebo vzťah
zdroj: Instagram/dirtybootsandmessyhair

Trápiš sa aj kvôli tomu, že okrem teba sa možno stretáva aj s niekým iným. Žiarliš, že si možno krajšie píše s inou ženou a chodí s ňou von a teba chce vlastne využiť iba kvôli telu a nezaujímajú ho tvoje pocity.

A možno by si s ním aj chcela niečo viac. Možno s tým ideš do toho vzťahu, no on ti tvoje city nemôže a nechce opätovať a naozaj ťa iba využíva. Tak teda iba premýšľaš, ako ho získať alebo ako to skončiť. Keď si sa do neho zaľúbila, predsa ťa to bude bolieť ešte viac. Dostaneš sa tak iba do slepej uličky, takže popremýšľaj o tom aj z tohto hľadiska.

Nie je to nič stále

Kamarátstvo s výhodami nebudete viesť večne. Nebudete sa stretávať do konca života. Je to iba povrchný vzťah, ktorý trvá dočasne, iba niekoľko mesiacov. Možno to s prestávkami takto budete ťahať aj roky, no ver tomu, že skôr či neskôr ti ten chlap zlomí srdce. A po takej dlhej dobe sa na neho možno aj namotáš, zaľúbiš sa a potom to bude bolieť o to viac.

Kamarátstvo s výhodami alebo vzťah
zdroj: Instagram/dirtybootsandmessyhair

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating