Kamarátstvo s výhodami, friends with benefits (FwB) – trend, ktorý je počas posledných rokov veľmi známy. Ide o priateľský vzťah dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli spoznať a pomôcť si aj po inej stránke – intímnej. Čo to presne znamená a aké to má výhody uviedol portál Psychology Today, Huffpost a Elite daily.

Je tu aj riziko

Ako sme vyššie uviedli, ide o kamarátsky vzťah dvoch ľudí a spoločne napĺňajú svoje túžby. Tento štýl je vhodný predovšetkým pre osoby, ktoré si dôverujú a dokážu sa pri sebe plne uvoľniť. Iste, dá sa na tom dohodnúť aj s niekým neznámym, ale niekoľkoročný kamoš so sebou prináša väčšiu istotu.

Treba si však uvedomiť, že to nemusí byť pre každého. Kamarátstvo s výhodami je síce skvelou príležitosťou, ako lepšie spoznať seba a svoje túžby, no prichádza s tým väčšie riziko – láska. Aj keď sa ľudia presne dohodnú na určitých podmienkach, môže to prejsť k niečomu hlbšiemu. Za to však nikto nemôže. Ak by boli city obojstranné, potom sa črtá vzťah plný emócií a kamarátstva. Čo však ešte pred tým so sebou prináša táto skúsenosť?

Toto je sedem výhod kamarátstva s výhodami: 

  1. Poznáte sa, nemusíte sa jeden pred druhým hanbiť a môžete ísť hneď na vec.
  2. Nie ste vystavení žiadnemu tlaku. Jednoducho si spoločne užívate a ak by z toho malo byť niečo viac, možno v budúcnosti. Naplno si vychutnávate prítomnosť.
  3. Spoznávate sa a napĺňate svoje nové túžby. Zároveň sa aj učíte, čo rozhodne nechcete robiť.
  4. Ak prežívaš intímnosti so svojím kamarátom, myslíš, že by ti chcel ublížiť? Veď je to tvoj parťák.
  5. Nemusíte pred sebou nič skrývať. Poznáte sa a obaja viete o svojich chybičkách. Či už ide o fyzický vzhľad alebo opačne, príťažlivosť a chuť po dobrodružstve všetko vyrieši.
  6. Rozvíja sa vaša fantázia. Otvorene si môžete povedať, aký scenár by sa vám páčil alebo kde danú vec vyskúšať. Učíme sa a spoznávame sa celý život. Táto oblasť tiež nie je výnimkou.
  7. Môžete byť k sebe plne úprimní. Ak by to jeden z kamošov chcel ukončiť, nemusí sa báť intrigánskej scény, či výčitiek do konca života.

Zdroj: Psychology Today, Huffpost a Elite daily

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.