Kam na výlet blízko Bratislavy
Instagram/dajaa.na, Instagram/anny.thing, Instagram/metthouse_movie

Určite sa zhodneme na tom, že celé naše Slovensko je krásne a má nám čo ponúknuť. Ak sa ti nechce cestovať ďaleko a hľadáš tipy, kam na výlet blízko Bratislavy, máme pre teba 5 krásnych a zaujímavých lokalít. 

Na tieto miesta sa dostaneš v priebehu pár minút z hlavného mesta a sú ideálne na víkendový program alebo ako krátky výlet poobede po práci. Ak máš mladších súrodencov alebo vlastné deti, pokojne ich so sebou vezmi, pretože si to užijú rovnako ako ty.

Devínska Kobyla

Nad mestskou časťou Devínska Nová Ves nájdeš zaujímavú vyhliadkovú vežu. Zaujímavá je tým, že svojím tvarom pripomína kobylku. Naskytne sa ti odtiaľ dokonalý výhľad na celú Bratislavu a jej okolie.

K veži vedie viacero turistických chodníkov, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov alebo ľudí, ktorí nechodia na turistiku.

Devínska Kobyla
zdroj: Instagram/metthouse_movie

Rozhľadňa Veľká Homoľa

Nádherný výhľad získaš aj z rozhľadne Veľká Homoľa, ktorá sa nachádza nad mestom Modra. Je to približne 30 km od hlavného mesta, no autom sa tam dostaneš rýchlo.

Vyraziť môžeš z Modry, z Pezinku alebo od autobusovej zastávky pri Zochovej chate. Okrem okolitých slovenských pohorí môžeš vidieť aj Východné Alpy v Rakúsku.

Veľká Homoľa
zdroj: Instagram/dajaa.na

Pajštún

Nad obcou Borinka sa vypína zrúcanina hradu, ktorá je menej známa ako Devín, no taktiež má čo ponúknuť. Nachádza sa vo výške 486 m.n.m., takže o výhľady máš tiež postarané.

Hrad Pajštún
zdroj: Instagram/anny.thing

Korzo Zálesie

Neďaleko Bratislavy nájdeš obec Zálesie, v ktorej je k dispozícii drevená promenáda vhodná na prechádzku alebo výlet bicyklom. Môžeš si užívať výhľad na Malý Dunaj a krásnu okolitú prírodu.

Korzo Zálesie
zdroj: Instagram/paulinka_vidi

Bobrí hrad a rozhľadňa Hniezdo

Neďaleko Zálesia nájdeš aj obec Malinovo, takže môžeš spojiť tieto atrakcie dokopy. V Malinove ťa čaká zaujímavá rozhľadňa pripomínajúca vtáčie hniezdo a kúsok od nej sa nachádza aj Bobrí hrad.

Rozhľadňa Hniezdo
zdroj: Instagram/radka_matusova

Samozrejme, nejde o klasický hrad, ale o drevenú stavbu.

Bobrí hrad
zdroj: Instagram/gabrielakosibova
Ak hľadáš viac tipov, kam na výlet blízko Bratislavy, pozri si aj náš predošlý článok o tom, kde všade sa môžeš ísť okúpať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie