Čoskoro sa začnú oficiálne letné prázdniny a okrem toho máme krásne teplé počasie, ktoré určite treba využiť. Máme pre teba niekoľko tipov na výlety, ktoré zvládneš aj počas jedného dňa a navyše sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. 

To však neznamená, že ty sama alebo s frajerom si ich nemôžete užiť. V každom z nás sa skrýva kúsok dieťaťa a preto veríme, že si niečo z tohto zoznamu vyberieš aj ty.

Zoologické záhrady a kontaktné ZOO

Je jedno, koľko máme rokov, zoologické záhrady ostanú vždy našou srdcovkou. Okrem tých klasických záhrad v Bratislave, Košiciach či Bojniciach existuje aj viacero zaujímavých miest, kde si navyše môžeš aj pohladkať zvieratká. Kontaktným ZOO sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Okrem toho by sme ti rady dali do pozornosti aj nasledovné lokality: Malkia Park, Ranč pri Žiline, Zveropark, Biofarma Stupava, MiniFARMA v Lubinej alebo Madonan v Bojničkách.

Park miniatúr

Ak rada navštevuješ slovenské hrady a zámky, určite sa ti zapáčia aj ich verné kópie a zmenšeniny. Park miniatúr môžeš nájsť v Podolí neďaleko Piešťan alebo v Liptovskom Jáne. Ak pôjdete s deťmi, môžete ich nechať hádať, či vedia, o aký zámok ide.

Tricklandia

Vo Vysokých Tatrách sa dá vždy niečo robiť. Ak si budeš chcieť oddýchnuť od prechádzok a turistiky, odporúčame navštíviť Tricklandiu v Starom Smokovci. Nájdeš tam interaktívne ilúzie, kde si môžeš vytvoriť množstvo zaujímavých fotiek. Dôležité je postaviť sa na značku, ktorú pri atrakcii nájdeš. Pri pohľade na fotky a optické klamy sa ti zatočí aj hlava.

Čiernohorská železnica

V Čiernom Balogu nájdeš zaujímavú železnicu, ktorá premáva aj priamo cez futbalové ihrisko. Jazda v zrekonštruovanej lokomotíve bude zaisto zážitkom. Vlak si dokonca môžeš objednať aj pre seba a svojich priateľov a môžeš si vybrať aj zaujímavý sprievodný program.

Lanová dráha

Ak ti neprekáža trochu adrenalínu, určite oceníš lanovú dráhu s rôznymi atrakciami. Na Slovensku ich nájdeš hneď niekoľko. Tarzania je v mestách Jasná, Tále, Hrabovo, Trenčín, Skalica, Kubínska hoľa, Devínska Ves, Dobšiná či Vlčkovce. Okrem toho nájdeš lanové dráhy a parky aj na Košútke, v Martine (Segoland) alebo v Prešove.

Habakuky a Donovalkovo

Ak budeš mať cestu na Donovaly, určite nevynechaj návštevu dvoch miest – Habakuky a Donovalkovo. Kým rozprávková dedinka Habakuky očarí určite aj dospelých, Donovalkovo je naozaj hlavným miestom detí, kde je pre nich pripravený bohatý program. Keď už ale budeš na Donovaloch, navštív aj bobovú dráhu, ktorú nájdeš neďaleko.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.