Dokonalá krajina
Instagram/visittuscany & Instagram/finland

Už máš plány na toto leto? Si ten typ, ktorý miluje spontánne nápady alebo si dovolenku plánuješ mesiace vopred? Určite sa riadiš nielen tým, čo je pri cestovaní pre teba praktické a ekonomické, ale aj tým, čo ti našepkáva tvoje srdce. To každú z nás ťahá do úplne inej vysnívanej destinácie. Tam, kde to pre teba bude ako druhý domov, jednoducho, dokonalá krajina. Kam sa teda vyberieš na dovolenku?

Ak miluješ cestovanie a najradšej by si videla celý svet, no jediné, čo ti v tom bráni, sú financie, potom máš aktuálne životnú šancu. Startitup a cestovná kancelária BUBO totiž prišli s jedinečnou príležitosťou práve pre teba.

Projekt s názvom Office v kufri totiž zmení až 3 Slovákom život. Zapoj sa do súťaže a možno budeš jednou z tých, ktorí dostanú zaplatené za to, že navštíviš vysnívané destinácie. Viac informácii nájdeš TU.

Ak však toto nie je pre teba a plánuješ len jednu cestu, poď sa s nami pozrieť na to, ktorá krajina by mala byť na tvojom zozname presne podľa tvojej povahy. A to na základe toho, aký živel vládne práve tvojmu znameniu. 

Kam sa vyberieš na dovolenku tento rok?

Vodné znamenia – Rak, Ryby, Škorpión

Tieto znamenia sú tajomné, lojálne, vášnivé a prahnú po romantike. Ak si jednou z nich a zároveň typ ženy, ktorá miluje romantické filmy, západy slnka, večer s pohárom vína v ruke obklopená dobrosrdečnými ľuďmi, nemusíš z Európy utekať ďaleko.

Ideálne je pre teba Toskánsko – časť Talianska, ktorá patrí azda k najčarovnejším vôbec. Do úvahy vezmi aj Paríž, ktorý je povinnou zastávkou aspoň na predĺžený víkend či niektorí z gréckych ostrovov, tie si ukradnú tvoje srdce.

Ohnivé znamenia – Lev, Baran, Strelec

Povahy týchto znamení potrebujú adrenalín a poriadne vzrušenie. Sú dynamické, vášnivé a aktívne. Ak patríš k jednému z týchto znamení, sedenie a sledovanie výhľadov nie je nič pre teba. Radšej si k tým výhľadom poctivo vyšliapeš kopec alebo hľadáš aktivity, ktoré robia z daného miesta dobrodružnú destináciu.

Pre tie najdobrodružnejšie duše je ako stvorená cesta okolo sveta. Vďaka vyššie spomínanému projektu Office v kufri môžeš vidieť naozaj všetko, po čom si vždy túžila. Navštíviš divokú džungľu v Papua-Novej Guinei, unesie ťa čaro krásneho podmorského sveta v Thajsku, na vlastné oči uvidíš krátery driemajúcich sopiek na Islande alebo vrcholy najvyšších hôr sveta.

Neváhaj, zapoj sa a zaži svet na vlastnej koži. A budeš mať za to ešte aj zaplatené.

Vzdušné znamenia – Váhy, Vodnár, Blíženci

Sú to priateľskí a spoločenskí ľudia, ktorí radi diskutujú. Skrývajú v sebe intelekt a cit pre umenie. Ak ho miluješ tiež, rada čítaš knihy, chodíš na výstavy, spoznávaš zaujímavých ľudí či počúvaš dobrú hudbu, potom by si mala svoju dovolenku spojiť s tým, čo ťa pohladí pri srdci.

Tvoje kroky by mali smerovať na sever. Či už si vyberieš Švédsko alebo Škótsko, v týchto krajinách nájdeš úžasnú architektúru, množstvo múzeí a na každom kroku budeš mať čo obdivovať. Škótsko odporúčame najmä pre tých, ktorí milujú literatúru. Hovorí sa, že tam ťa kopne múza na napísanie vlastnej knihy.

Zemské znamenia – Býk, Panna, Kozorožec

Ak sa nachádzaš v jednom z týchto znamení pôsobíš konzervatívne, no skrývaš v sebe veľa emócií. Si spoľahlivá, nechýba ti realistický pohľad na svet a vieš si dokonale vychutnať samotu.

Nie si ten typ, ktorý si vychutná destinácie preplnené turistami. Užiješ si skôr niečo, kde si vychutnáš pokoj, nedotknutú prírodu či mesto, v ktorom sa môžeš voľne prechádzať, ako keby ťa nikto nepoznal. Porozmýšľaj nad tým, že sama precestuješ naše krásne Slovensko. Tu sa nemusíš báť, že sa niekam zatúlaš, prírodu máme na každom rohu a nikomu nebude čudné, že si vyrazila na výlet sama.

No ak chceš ísť za hranice, odporúčame navštíviť Maltu, avšak mimo hlavnej letnej sezóny, kedy si jej historické uličky vychutnáš naozaj naplno. Navyše, aj v zime je tam vlastne teplo. Ničoho sa báť nemusíš ani v takom Nórsku či Fínsku, ak máš v sebe aj kus dobrodruha.

Tak čo, odhadli sme tvoje vytúžené destinácie?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife