Tohtoročná jeseň prišla skôr, než sme všetci čakali. Čo je však najlepšie? S ňou prišli aj pohodlné vlnené svetre, trendy kabáty, padajúce lístie na dokonalé fotky, chutné horúce čaje a latte s príchuťou škorice.  

Pánom jesene však stále zostáva tekvica a recepty z nej. Tekvicová polievka, tekvicové osie hniezda, tekvicové lievance, pumpkin spice latte, tekvicové koláče, omáčka z tekvice a tekvicové cestoviny.

Skutočne pravú jeseň zažiješ jedine vtedy, ak vyskúšaš každý recept z tejto suroviny minimálne raz. Je plná prospešných látok, podporuje trávenie, pretože je bohatá na vlákninu a vďaka jej jadierkam môžeš zostať „navždy“ mladá. Taktiež je skvelým bojovníkom proti nachladnutiu, pretože posilňuje imunitný systém, ktorý je v tomto období oslabený. Obsahuje veľa betakaroténu a vitamínu C.

Ak sa chceš pustiť do jesenných receptov, nezabudni tiež na jablká, hrušky alebo slivky. Naše domáce ovocie je plné vitamínov a nájdeš ich veľmi ľahko na záhradke u babky.

Inšpiruj sa týmito jesennými receptami, ktoré sú ideálne na nedeľný brunch alebo piknik pri peknom počasí. Vyskúšaj aj drinky, ktoré k jeseni patria.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.