Instagram/madamelena_

Opäť je to tu. Vôňa ihličia, škorice, mäkké medovníčky, teplá polievka na stole, vonku sneh a všade okolo teba svetielka či vianočné ozdoby. Čas Vianoc.

Počas tohto obdobia si dovoľ spomaliť a nič neriešiť. Uber z nárokov, nechci mať všetko dokonalé a perfektne vyupratované. Pravá podstata sviatkov sa naozaj neskrýva v čistej kuchyni alebo vo vyleštenej vitríne. Tá skutočná sa skrýva v tvojom srdci.

Vychutnávaj si to, že nemusíš pracovať, nemáš žiadne povinnosti, ráno nemusíš vstávať a nemusíš sa strachovať o to, čo budeš jesť. V posteli môžeš pokojne zostať do dvanástej a oddychovať, sledovať rozprávky, napchávať sa koláčmi od výmyslu sveta a mať úsmev na tvári.

Ak ešte nemáš svoj vlastný domov, manžela a deti, možno zažívaš takéto bezstarostné Vianoce s rodičmi poslednýkrát, pretože počas roka sa toho môže stať naozaj požehnane.

Pokiaľ svoju vlastnú domácnosť, manžela a deti máš, snaž sa o to, aby sa všetci členovia cítili dobre. Naozaj sa nemusí všetko ligotať, no taktiež to neznamená, že musíte žiť v neporiadku ako prasiatka.

Nájdi rovnováhu, no nestresuj, ak sa ti to nepodarí. Dopraj deťom voľný režim a manželovi dovoľ sedieť pri televízii.

Nech si zvolíš čokoľvek, užívaj si to. Žiješ len tu a teraz. Vianoce sú sviatkom rodiny, tak sa jej venuj.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife