unsplash.com

Nikto nemladne. To je fakt, s ktorým sa nedá nič urobiť. No čo sa dá ovplyvniť, je rýchlosť tohto procesu. S pribúdajúcimi rokmi na tvári pribúdajú aj vrásky (na čom nie je absolútne nič zlé). Ale ak chceš, aby ti tvoja tvár a pokožka ostala vypnutá čo najdlhšie, mala by si skúsiť toto jednoduché cvičenie.

Nová štúdia neurovedcov odhaľuje, aké cvičenie je najlepšie na to, aby tvoj vzhľad vyzeral mladistvo, čo najdlhšie. Tvrdia, že proces starnutia dokážeš spomaliť s týmto jednoduchým cvičením. 

V každom veku je potrebné vykonávať nejaké cvičenie na to, aby sme boli fyzicky fit. A nie len to, pozor by si si mala dávať aj na svoje psychické zdravie. Aktivita ti navyše pomáha redukovať riziko vzniku demencie vo vyššom veku. Hocijaká činnosť, ktorú vykonávaš rada ti v tomto pomôže. Vedci však zistili, že úplne najlepšie cvičenie je TANEC. Tanec je šport, ktorý môžeš vykonávať na rôznych záťažových úrovniach. Práve preto vyhovuje aj starším ľuďom.

Priebeh experimentu

Experiment spočíval v tom, že neurovedci porovnávali účinok klasického fitness tréningu s tancom. Výsledky potom navzájom porovnávali. Pracovali s 52 staršími a zdravými ľuďmi, ktorých náhodne rozdelili do fitness skupiny a tanečnej skupiny. Fitness program pozostával hlavne zo silového cvičenia, vytrvalostného tréningu a precvičovania flexibility. Na druhej strane tanečná skupina pravidelne menila choreografie, ktoré sa museli účastníci naučiť. Počas štúdie zistili, že u oboch skupín sa zvýšila aktivita v hippocampe. Táto oblasť mozgu je zodpovedná za balans, pamäť a je spojená so spomalením starnutia. Tanečná skupina vykazovala vyššiu aktivity vo viacerých častiach hippocampu. Toto dokazuje, že tanec je lepší v spomalení starnutia v porovnaní s vytrvalostným tréningom.

Začni už dnes

Určite sa v tvojom okolí nachádzajú nejaké tanečné kurzy, do ktorých sa môžeš prihlásiť. Je to zábavné a navyše spoznáš veľa nových ľudí. A ak sa ti náhodou do toho nechce, tancovať môžeš aj doma. Pusti si hudbu a nechaj sa ňou unášať, alebo si nájdi nejaké tanečné video, ktoré ťa naučí kroky. Možností je naozaj neúrekom a vôľa spočíva na tebe. Tak smelo do toho!

 

Zdroj: thepowerofsilence.co

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty