Naozaj úplne inak. Pozrieš sa do zrkadla a uvidíš novú osobu. Osobu, ktorá zabudla. Zabudla na všetko zlé, čo sa v jej živote udialo.

Možno odmietol on Teba a možno práve Ty jeho. Čo ak ste boli spolu už príliš dlho, no akosi to nevyšlo. Možno sa budete trápiť obaja, alebo len Ty.. Kto vie, ako to naozaj bolo. Ale ja jednu vec viem určite. Po tom všetkom, čo sa v Tvojom živote udialo, budeš Ty tá, ktorá sa prvá pohla z jedného miesta ďalej. A zabudla. Ty si v tom prípade jasný víťaz.

Zvíťazíš nad všetkými spomienkami a bolesťou, ktorá Ťa sužovala. Tvoju tvár bude zdobiť ten najkrajší úsmev, ktorý v tú chvíľu bude patriť len Tebe. Pocity na duši budú znova o niečo krajšie. Nebudeš už premýšľať nad slovami čo ak.. 

Keď sa budeš prechádzať večerným námestím v svetle lámp, budeš sa usmievať. Tvoje myšlienky sa znova stanú farebnejšie a krajšie. Budeš to Ty. Znova silná a usmiata. Stretneš svojich blízkych priateľov a opäť to bude všetko také, ako predtým.

Naozaj.

pixabay.com

Ale vlastne, čo ten veľký farebný park s fontánou v strede? Keď si v jeden piatkový večer mala na sebe jeho veľkú čiernu mikinu s bláznivými obrázkami a kapucňou na hlave? Bola Ti zima a spoločne ste sedeli na veľkej drevenej lavičke? So spomienkami na jeho úsmev a vtipy, ktorými sa snažil spríjemňovať všetky tie spoločné chvíle?

Možno to bude mrzieť.. Ale určite v sebe pocítiš niečo, čo Ti jednoznačne napovie, že už je dobre.

Ak sa budeš prechádzať tým parkom, budeš to vnímať inak. Možno sa nad tým všetkým usmeješ, no určite Ti chladné myšlienky nezaplavia hlavu. Budeš vedieť, že to už nebude stáť za to, aby si sa mala ďalej ešte trápiť.

Určite si dlhú dobu nevypočuješ žiadnu pieseň, ktorá by Ti ho pripomínala. No keď budeš vedieť, že všetko je už iné a lepšie, vypočuješ si ju. A s úsmevom na tvári. Lebo určite Ti bude môcť pripomenúť rôzne iné myšlienky, ktoré budú súvisieť aj s inými ľuďmi.

Naozaj.

Prosím nezabudni, možno to ešte chvíľu potrvá, no bude to všetko opäť v poriadku. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.