HALADA

Slovensko sa v týchto dňoch dočkalo veľkej pocty. Do Bratislavy dorazil šperk, ktorý obdivujú aj tie najvýznamnejšie kapacity zo šperkárskeho priemyslu. Ide o klenot Maxima, ktorý je vyvrcholením približne 120-ročnej histórie chovu perál.

Perlový náhrdelník Maxima spája výnimočnosť a bezkonkurenčnú krásu. Jeho hodnota je vyčíslená na 1 500 000 eur. Pôsobivý perlový náhrdelník kombinuje niekoľko superlatívov: dokonale okrúhle perly z južného Pacifiku, ktoré sa môžu pýšiť ohromujúcim priemerom 18 až 20 milimetrov.

Ich lesk dokonca získal perlový rating AAA, čo je pre túto veľkosť veľmi vzácne. Ich povrch je prakticky bezchybný a jemný, má bielo-ružový lesk, ktorý obklopuje perleť a patrí tak medzi najvyhľadávanejší na svete.

zdroj: HALADA

Maxima k nám na Slovensko príde v rámci perlových dní, ktoré sa u nás budú konať od 28.9. do 2.10. v Halada v Avione. Počas perlových dní bude v Bratislave vystavených viac ako 700 perlových šperkov, na svoje si tak príde každý nadšenec perál. Ich cena začína na 170 eurách, no v predaji bude aj kúsok za takmer 43 000 eur.

„Halada butiky v Česku a na Slovensku zastupujú svetové klenotnícke značky, a práve vďaka exkluzívnemu zastúpeniu značky Gellner máme možnosť u nás v Bratislave vidieť túto svetovú raritu. Rast perál tejto veľkosti trvá roky a ďalšie roky, kým sa vyskladá náhrdelník ako Maxima. Je to pre nás česť a veľká zodpovednosť, lebo tento náhrdelník vyhľadávajú nadšenci z celého sveta,“ objasnila pre Startitup Magdaléna Šebestová z butiku Halada.

zdroj: HALADA

Pridanú hodnotu a sofistikovanosť úchvatným kultivovaným perlám dodávajú tri guličky obsahujúce 630 trblietavých briliantov najvyššej kvality s celkovou hmotnosťou viac ako 20 karátov.

Každá z týchto nádherných perál je skutočnou vzácnosťou a práve vďaka nim sa stáva náhrdelník jedinečným. Dvadsaťjeden perál, ktoré tento skvost tvoria, sú vyvrcholením približne 120-ročnej histórie chovu perál.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty