Jedinečné a netradičné kaviarne nenájdeš len v našom hlavnom meste, ale aj v rôznych kútoch Slovenska. Vybrali sme preto tie najštýlovejšie a najlepšie kaviarne, kde si môžeš vychutnať šialku kvalitnej kávy a ktoré sa tešia nielen návštevou domácich, ale aj turistov. 

 

ŽILINA – Café Republika

Jedným z najnovších žilinských kaviarenských prírastkov je Café Republika, inšpiratívna kaviareň, ktorá má za cieľ vytvoriť miesto plné nápadov, dobrej kávy a absolútnej pohody. Témou a hlavným zámerom kaviarne Republika je navodenie atmosféry Medzivojnového obdobia. Nechaj sa opantať príjemným priestorom, milým personálom a výbornou ponukou chutných cheesecakeov.

MARTIN – Čáry-Máry

Za vznikom kaviarne stojí myšlienka vytvoriť miesto, kde sa budú hostia cítiť pohodlne, nájdu tu širokú ponuku nápojov a hlavne, niečo sa tu aj naučia. Kaviareň má svoju dušu, ktorú si po prekročení prahu určite zapamätáte a radi obľúbite. Čáry-Máry organizuje aj rôzne akcie, ako napríklad džezové koncerty, ale aj poučné diskusie. Nájdeš tu oázu kľudu, ale aj miesto, kde to žije.

 

BANSKÁ ŠŤIAVNICA – Divná pani

Ak sa vyberiete na prechádzku po banskoštiavnickom trotuári, môžete natrafiť na Divnú pani. Vintage priestory, príjemná hudba, čítanie kníh či koncerty- aj to ponúka táto milá a štýlová kaviareň , pri ktorej sa nesmieš zmiasť jej názvom. Divná pani patrí k najoriginálnejším a najobľúbenejším kaviarňam na Slovensku. Získala si stálu klientelu Štiavničanov, ale obdivujú ju aj turisti.

Kto nevidel Divnú Pani, akoby v Štiavnici ani nebol…www.divnapani.sk

Gepostet von Kaviareň Divná pani am Samstag, 12. Dezember 2015

 

KOŠICE – Halmi Space

Multižánrová kaviareň so zdravou kuchyňou v srdci Košíc, v ktorej každý škrabanec v sebe nesie nepoznaný príbeh minulosti. Toto vintage kráľovstvo je unikátny koncept, ktorý spája progresívnu kaviareň, vegánsku a vegetariánsku kuchyňu, inšpiratívne podujatia a coworking, kde sa každý môže rozvíjať, rásť a vytvárať svoje lepšie ja.

 

TRNAVA – Trnavská synagóga 

Budova, ktorá bola svedkom genocídy Židov je dnes kultúrnym centrom Trnavy. Okrem dobrej kávy si tu môžeš vychutnať výborné koncerty, divadlá či rôzne zaujímavé výstavy. Trnavská synagóga však nie je žiadna hipsterská kaviareň. Síce zvonku skromne pôsobiaca budova, no zvnútra impozantný interiér, ktorý si jednoducho zamiluješ. A príjemnú atmosféru tomu všetkému dodá len dobrý cheesecake či raňajky a k tomu milá spoločnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.