Tretí ročník Fashion Show recyklovanej módy sa uskutoční už 29. 09. v Rafinery Gallery a predstaví bohatú kolekciu modelov vyrobených z PVC materiálov. Tvárou kampane je krásna Vera Wisterová, ktorá titulnú fotografiu fotila v šatách Zuzany Ľos Božikovej, študentky SPŠ Svidník.

FB – resonance – ekológia inak

Ambasádorkou projektu je Babsy Jagušák Heribanová.

Prehliadka sa bude niesť v duchu kontrastu plastov, ktoré zohavujú prírodu a ženským pôvabom a eleganciou. Uvidíte originálne a nápadité modely vyrobené primárne z PVC materiálov v rôznych podobách. Do projektu sa zapojili renomovaní a začínajúci návrhári spoločne s vybranými študentami stredných a vysokých dizajnérskych odborov, ktorí modely vyrobili špeciálne pre túto prehliadku.

Tešiť sa môžete na modely priekopníčky recyklovanej módy na Slovensku Márie Štranekovej, ďalej Veroniky Kopálovej, víťazky minuloročných bratislavských módnych dní v projekte Nové tváre módnej scény.

Desať rokov aktívna návrhárka Janka Poláková rada experimentuje  s materiálmi a transformuje ich ručnou prácou. V tvorbe sa snaží sa o dosiahnutie nadčasovosti a jednoduchosti. Martinka Mareková Kuipers sa vrátila na rodné Slovensko a buduje značku Bartinki, osobitou pre unikátne kúsky a limitované edície, využívajúc vintage a nechcené materiály ako zvyšky látok.

resonance.sk

Do projektu sa už druhýkrát zapojili Vivien Babicová, ktorá buduje svoju značku v rámci Ateliéru dizajnu odevů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracuje s kožou a s materiálmi s povrchovou úpravou, zapája tiež techniku rezania a gravírovania laserom. Františka Benčaťová, študentka vysokej školy umělecko-průmyslovej v Prahe, Ateliér textilnej tvorby, je súčasťou projektu tiež po druhýkrát a pre prehliadku pripravila originálny plastový model, ktorý v sebe nesie symboliku apokalypsy spojenej s hazardným správaním človeka v prírode a návratom k primitívnemu a jednoduchému odevu.

Tradične sa pridali aj študenti z SPŠ Svidník pod vedením riaditeľa školy Pavla Olejára, študentka ŠÚV Josefa Vydru Martina Kociánová a študentka súkromnej školy dizajnu Laura Bezúchová. Denisa Bizoňová, ktorá tvorí pod značkou Zeydee pripravila pre prehliadku kabelky a doplnky a nielen to. Uvidíte aj zopár modelov, ktoré dotvorila spolu s návrhármi (Martinka Kuipers, Laura Bezúchová) a premenila tak drobučké plechovkové uzávery na súčasť odevu.

Paleta modelov je veľmi bohatá, máte sa na čo tešiť. Moderovať bude tradične Michal Sabo, ktorý je známy svojím ekologickým postojom aj v móde a veľmi citlivo vníma koncept tohto projektu. Choreografiu pripravuje Jaro Bekr, takže na vás čaká aj dávka tanečných kreácií.

Styling je v réžii Studio 22 fashion & make up academy.

Vybrané modely si budete môcť na mieste zakúpiť v charitatívnej tichej dražbe, ktorej výťažok v plnej výške tradične venujeme na pomoc rodinám v núdzi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.