Bolo to poobedie. Sama v cudzej krajine, nie tak dlho po rozchode, vraj s celým radom nápadníkov. Odrazu ma naplnil pocit pokoja a uvedomila som si, že tých nápadníkov, o ktorých mi hovoria kolegyne, ani vidieť nemôžem. Musím totiž ešte chvíľu ostať nezadaná. Dôvod? Nájdete v nasledujúcich odkazoch…

ODKAZ PRE MÔJHO BÝVALÉHO:

Pretože ma nikto nepobozká na dobrú noc ako si to robil ty. Nikto mi nepomôže zaspať. Neusmeje sa na mňa tým tvojím  krásnym úsmevom a neobjíme ma len za to, že urobím niečo strelené, čo sa ti páči. Nikto teraz nie je ako ty a ani nemôže byť.

Necháp to zle. Nechcem sa vrátiť. Príčiny nášho rozchodu boli nezvrátiteľné a navyše sú nenapraviteľné. Medzi nami dvomi by už nikdy nefungovalo puto, ktoré by neotváralo v nás staré rany. Nevieme jeden druhému odpustiť ani zabudnúť, čo sme si spôsobili. Veľké au.

zdroj: unsplash.com

Prečo sa však nemôžem znovu zamilovať? Lebo si stále vo mne. Obrovská časť teba.  Obrovská časť mňa ostala v tebe. Ostali sme spojení, ale už nie svoji. A postupne, časom, sa nám tie polovice vrátia. Už nie úplné. To vieme obaja. Ale dostatočne veľké na to, aby sme ich dokázali doplniť niečím novým, čo ponúkneme našim ďalším partnerom.

ODKAZ PRE TOHO, ČO MA CHCE TERAZ:

Bolo by voči Tebe nespravodlivé ísť s Tebou po uplynulých skúsenostiach do vzťahu. Som zlomená. Hojím sa, ale nestane sa to zo dňa na deň. Myslíš, že stačí vytrvať? Nie. Toľko trpezlivosti nikto nikdy v sebe nemal. A tým, že mi budeš stáť po boku, nestaneš sa mojím budúcim partnerom, ak vydržíš, tak len verným priateľom. Pretože sám uvidíš, že viem byť odporná, nevraživá a sebecká. Uvidíš, že mám v sebe veci, ktoré od ženy nechceš. Prípadne aj preto ma znenávidíš, lebo nielen odmietnutie vzťahu Ťa zraní, ale aj ďalšie moje výstupy.

Lebo niekedy treba spôsobiť novú bolesť, aby sa rana zahojila správne a vtedy človek veľmi kričí. A ja viem, že moja rana sa ešte veľakrát otvorí, aby do nej vstúpil ten správny liek, čo jej pomôže sa zaceliť. Budem veľa kričať a veľa skúšať, hľadať svoju stratenú polovicu, zapĺňať tú dieru, ktorá vo mne ostala. Nechcem, aby si bol využitý pri tejto príležitosti.

Nechcem z Teba brať. Spôsobovať ďalšie diery. Chcem sa zaceliť v súlade so sebou samou, prírodou a životom. Odpusť mi, že Ťa nedokážem milovať. Mám pocit, že neviem milovať ani samú seba, nie to ešte niekoho ďalšieho. Prišiel si v nevhodnú dobu, ale som Ti vďačná, že si mi pomohol si uvedomiť, čo v živote potrebujem a momentálne to vzťah nie je.

zdroj: godandman.com

ODKAZ PRE MÔJHO BUDÚCEHO:

Ahoj neznámy… alebo aj verne známy? Ja neviem. Viem, že prídeš. Na záver tejto mojej cesty. A budeme spolu kráčať spoločnou cestou, povzbudzovať sa, pomáhať si, tolerovať sa, milovať sa, smiať sa spolu…

Možno teraz si niekde, kde sa potrebuješ naučiť smiať alebo porozumieť takej žene ako som a budem neskôr ja. Teším sa na Teba. Lebo som presvedčená, že prídeš. Keď budem na to pripravená, zocelená a schopná vysielať lásku ďalej. Neviem ako dlho nám to vydrží, ale učím sa, že ak obaja naozaj chcú, môže to vydržať aj celý život.

ODKAZ PRE MŇA SAMÚ:

Mám len jednu otázku.. Čo ak sa ten „budúci“ neobjaví;  čo budeš robiť? Odpoveď je momentálne jednoduchá: žiť život so sebou samou. V láske. V harmónii. A šťastná. Koniec koncov, niekto ma milovať bude. Minimálne JA sama..

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.