V Južnej Kórei sa každý rok chová až  2,5 milióna psov pre „spotrebu“. Najčastejšie si z nich pripravujú polievku „Bosintang„, ktorá podľa tradícii posilní mužské libido. Jeden z najznámejších trhov Gupo v Busane ruší predaj mäsa zo psa. Mesto rozhodlo, že trh zatvoria a postavia miesto neho park pre verejnosť.

V Ázii je veľmi populárny chov psov na spotrebu. Vedia ti z neho pripraviť rôzne pokrmy, medzi najznámejšie patrí spomínaná polievka Bosintang na zvýšenie potencie u mužov. Príde ti to úplne nepochopiteľné, že v niektorých krajinách môžu zabíjať psov, aby ich potom zjedli?

Obyvatelia Južnej Kórei si z toho ťažkú hlavu nerobia. Už od pradávna konzumovali mäso zo psa. Druhý dôvod, prečo v tom pokračovali aj v súčasnej dobe bolo, že nikde nebolo klasifikované, že príprava pokrmov zo psa je nezákonná.

zdroj: unsplash.com

Časy sa menia a ľudia začali byť čoraz viac nespokojnejší. Domáhali sa najmä zatvorenia veľkých trhov, kde predávajú psie mäso. Niektoré zvieratá sú už rozštvrtené a pripravené na predaj, iné čakajú v klietkach na to, kedy na nich potenciálny kupujúci ukáže prstom.

Jeden z najznámejších trhov so psím mäsom Gupo v Busane v Južnej Kórei sa uzatvára. Miestne úrady sa až s 19 predajcami mäsa konečne dohodli na odchode z trhu. Od júla sa tak stane predaj psieho mäsa minulosťou.

Nara Kim, bojovník za práva psov pre Humane Society International povedal: „Veľmi vítame dohodu, ktorú sme dosiahli, aby sme uzavreli trh Gupo, ktorý predstavoval jeden z najväčších trhov so psími mäsami v Južnej Kórei.“

Z trhu nakoniec spravia miesto určené pre oddych a regeneráciu. Mesto tam plánuje vybudovať verejný park s podnikmi a inými zariadeniami, ktoré budú hrať v prospech ekologickej a modernej spoločnosti.

V celej Ázii sa každoročne zabije a konzumuje približne 30 miliónov psov. Organizácia One Green Planet bojuje za to, aby sa psy nezabíjali a ani nejedli. Preto vytvorili petíciu, ktoré môžeš podporiť aj ty. Stačí tvoj hlas, ktorý hovorí NIE zabíjaniu psov. 

 

Zdroj: eu.usatoday.com, express.co.uk, dailymail.co.uk, onegreenplanet.org

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.