Ľúbim ťa. Milujem ťa. Dve slová, ktoré chce počuť každá z nás. Slová, ktoré v sebe nesú obrovské vyznanie a pocity. No nie každý ich dokáže dostať z úst von. Aj keď sú azda najjednoznačnejším prejavom lásky, v každom jednom vzťahu sú vnímané inak. Je vôbec dôležité hovoriť ich partnerovi?

Totiž, každý z nás je iný – iná osobnosť, vlastnosti, a teda aj spôsoby prejavu. Tie sladké slová niekto dokáže hovoriť aj 10x denne, iný ich zo seba horko-ťažko dostane von raz za rok. Ak vôbec. A rovnako to je aj na opačnej strane.

Sú ženy, ktoré to od partnera potrebujú počuť. Chcú vedieť, že sa jeho city nezmenili, že sú stále ľúbené, že sa tá iskra medzi nimi nevytratila. A potom sú tú tie, ktorým na tom vlastne vôbec nezáleží.

Nepotrebujú počúvať sladké reči ako z romantických filmov. Vedia, že nezáleží na tom, čo človek povie, ale na tom, čo spraví. Skutky lásky sú pre nich viac ako tie 2 slová. Veď sú to len obyčajné slová. 

„Ľúbim ťa“ sa častokrát skrýva v iných veciach. V činoch, ktoré sú jej dôkazom. Keď ti partner donesie polievku, pretože si chorá. Keď ťa drží za ruku, pretože máš strach. Keď ti donesie kvet, aby ti vylepšil deň. Keď si spomenie na tvoj sviatok a spraví ti výnimočný deň. Keď, … je to len o tom, čo spraví tvoje srdce šťastné.

Nesmúť, ak ti tvoja polovička nevyznáva city, to ešte neznačí, že neexistujú. Musíš si len uvedomiť, akým jazykom a spôsobom ti to dáva najavo. Daj si na seba pozor. Prídem po teba. Pomôžem ti. Môžeš sa na mňa spoľahnúť. Aj toto je vyjadrenie lásky.

Takže, nie. Nie je naozaj potrebné hovoriť si to každý deň. Avšak to neznamená, že by sme na to mali úplne zabudnúť. Pretože je krásne, ak to človek vysloví, a ešte krajšie, ak to sám počuje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.