Niekedy stráviš pred zrkadlom pol hodinu, pretože nevieš, ktorý rúž sa ti hodí viac alebo pridlho váhaš v reštaurácii pri výbere z menu či nevieš, ktoré topánky si kúpiť. Tak ako sa máš postaviť pred dôležité životné rozhodnutie? A dá sa vôbec vyrovnať so stratou toho, o čo prídeš, keď sa nakoniec predsa len rozhodneš? Je lepšie dôkladne zvážiť všetky dôsledky, ísť na istotu a poslúchnuť rozum? Alebo si ten typ, ktorý za každých okolností dôveruje svojmu srdcu?

Akokoľvek je rozhodnutie, ktoré pred tebou stojí dôležité, pamätaj si, že ešte nemusíš presne vedieť, čo od života chceš. Nemáš odkiaľ vedieť, ako to na tomto svete chodí, ešte nikdy si sa nezobudila do rovnakého dňa dvakrát. A nikto ti to nemôže vyčítať, pretože práve teraz je priestor na to, robiť chyby. Kým si mladá a môžeš sa pýšiť titulom neostrieľaná.

zdroj: pexels.com

Máš veľa možností, lákajú ťa všetky alebo naopak žiadna, ale niekam sa pohnúť musíš. Skôr či neskôr sa predsa rozhodneš, isté veci skrátka nepočkajú, kým na nich budeme úplne pripravené. Mnoho svojich volieb pravdepodobne oľutuješ, ale to neznamená, že boli zlé. Práve vtedy si to tak cítila. A možno si niekde v podvedomí vedela, že takto nebudeš šťastná, ale chcela si tomu dať šancu. Nikdy predsa nevieš, čo všetko sa môže do zajtra zmeniť, ako sa tvoj život môže z hodiny na hodinu obrátiť o 180 stupňov.

Presne to je dôvod, prečo nemá zmysel plánovať do ďalekej budúcnosti. Čo ak sa ráno zobudíš a zrazu budeš presne vedieť, čo ďalej? Potom si budeš vyčítať, koľko času si strávila zbytočným premýšľaním o tom, čo príde. Netráp sa kvôli budúcnosti, snaž sa užívať si prítomnosť a fakt, že v tomto momente, práve teraz sa môžeš slobodne rozhodnúť či si uvaríš čaj alebo radšej kávu, že momentálne je toto problém, ktorý si vyžaduje tvoju pozornosť.

zdroj: pexels.com

Aj keď sa ti to možno teraz nezdá, na všetko máš ešte plno času. Prídu roky, kedy si uvedomíš, čo je pre teba dôležité, o čo sa oplatí bojovať a čo naopak nestojí ani za reč. Utriediš si svoje priority, vybuduješ presne taký život, aký budeš chcieť. Všetko sa stane presne vtedy, kedy sa má a aj keby si veľmi chcela, neovplyvníš to. Preto si vydýchni. Rieš veci, ktoré ťa čakajú v najbližších hodinách, nie v najbližších rokoch, pokiaľ na to nie si pripravená. A užívaj si pocit slobodného rozhodovania. Nie všetci sa totiž môžu rozhodnúť podľa svojej vôle.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.