Na strednej a možno ešte aj na vysokej škole riešime každú jednu sms, ktorá nám príde, každého smajlíka a rozoberáme to veľmi detailne. Vzťahy nie vždy fungujú a samozrejme, môžeme za to my, ľudia. 

Je v poriadku, ak sa vo vzťahoch na strednej či vysokej škole celkom strácaš a nie si úplne spokojná. Meníš sa, dospievaš, mení sa tvoja povaha a názory. Je absolútne jasné, že nie každý vzťah ti vyjde a taktiež si zažiješ aj bolesť. Je to prirodzená cesta, ktorá je nutná a ty sa z nej musíš poučiť.

Vzťahy budú vždy komplikované a najmä vtedy, keď sme ešte v istom štádiu života, kedy len samých seba spoznávame, nie to ešte druhých ľudí. Je úplne normálne, že tvoje vzťahy budú niekedy riadne nepríjemné a ty budeš neskôr len premýšľať, ako je možné, že si to dopustila.

Je zbytočné sa nad tým pozastavovať, každý sme iný. Sú ľudia, ktorým vydrží vzťah a strednej či na vysokej, a taktiež sú ľudia, ktorí sa mnohokrát popália. Čo je lepšie? To musí vedieť každý sám.

Vysoká a stredná škola je plná bláznivých zážitkov, spoznávaní, nových vzťahov a preveruje, či máš byť s daným človekom alebo nie. Vychutnaj si v tom čase to, čo chceš. Či je to sloboda alebo vzťah, je to na tebe. Nikto ťa nemôže do ničoho nútiť. Ak tvoje vzťahy na škole nevychádzajú, netráp sa nad tým, tvoj život nekončí a každý človek v našom živote má svoj význam. Aj keď to možno teraz tak nevidíš, raz ti to bude dávať zmysel.

Zozbieraj nové skúsenosti, spoznávaj a rozhoduj sa tak, ako ty uznáš za vhodné. Vychutnaj si všetko, čo ti škola ponúka a uvidíš, čo je pre teba lepšie. Je zbytočné polemizovať nad tým, čo je dôležité robiť na škole. Je zbytočné uvažovať nad tým, či sa oplatí mať vzťah alebo nie. Urob to tak, ako to v danom momente cítiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.