Ahoj drahá.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Hm. Množstvo myšlienok a ja nie som schopná vyjadriť sa. Som si istá, že sa o chvíľu rozplačem, ale skúsim to. Priznávam. Nie som taká silná, ako sa snažím to dokázať každému.

Nezlomná, silná, plná energie, usmievavá, vždy pozitívne naladená. Osoba, ktorú nezlomí takmer nič. Osoba, ktorá miluje život. Osoba, ktorá si užíva každú minútu života. Presne tak o mne hovoria ľudia. Dovoľ mi uviesť ti to na pravú mieru.

Tak ako aj hocikto iný, aj ja mám svoje slabé dni. A povedzme si pravdu – je ich viac ako tých silných.

pexels.com

Je úplne jedno čo je dôvodom slabých dní. Či sú to zlé známky, problémy v práci, hádka s najbližšími. Vždy to na mňa doľahlo. A ver či nie, je hlúposť riešiť to alkoholom. Hlavu som síce na chvíľu prekabátila, ale rada mi to potom pripomenula. Zúfalo som hľadala rôzne aktivity len preto, aby som na to nemyslela. Z mojej tváre zmizol úprimný úsmev a len preto, aby som sa vyhla otázke: „Čo sa deje?“, ho rýchlo nahradil falošný úsmev. Nedokázala som tešiť už ani z každodenných maličkostí.

Spomínam si, ako jeden celý deň ostala v posteli, vypla mobil a plakala. Celý deň. Ako keby som všetku tú bolesť, ktorá sa hromadila chcela vyplakať. Áno, bolesť. Neviem to inak nazvať. Trápilo ma, ako som sa správala k ľuďom, ktorí za to nemohli. Odvrkla som im, nahodila falošný úsmev a pokračovala cestou, ktorá bola tmavá a chladná. Chcela som sa cez to preniesť sama. Možno to pomohlo, možno nie. Neviem. Avšak uvedomila som si, že asi to tak má byť. Aj napriek tomu, že mi život prinášal nové bremená, ktoré ma ťahali dole, postavila som sa.  

unsplash.com

Moja drahá kamarátka.

Týmto ti chcem povedať, že je úplne v poriadku ak prežívaš slabé dni, ba dokonca aj obdobie. Aj to patrí k životu. Je v poriadku, ak to viac nezvládaš.  No môžem ťa uistiť, že všetko bude v poriadku. Budeš znova to usmievavé dievča, ktoré si užíva život naplno! Neboj sa prijať pomoc. Niekedy aj káva s najlepšou kamarátkou je úžasná terapia. Verím tomu, že to zvládneš.

Nepochybuj o sebe. Si dostatočne silná na všetko, čo chceš dosiahnuť.