Instagram, facebook či snapchat. Rôzne aplikácie a „honiče“ ega, ktoré nás „nútia“ vystaviť svoje nahé telo, svoj skvelý život bez starostí a náš výborný a hlavne úprimný vzťah, v ktorom sa vraj nikdy nehádame je príkladný pre každého. Chceme byť „rude“, „badgirls“, „naked“ alebo „drunk„. Je vlastne jedno, koľko sebaúcty tým stratíme, hlavné je, že sme dievčatá, ktoré do dnešnej doby zapadajú. Chyba. Poviem ti niečo. Ak si myslíš, že dnes sa len nosí lacnota a falošnosť, myslíš sa. Stále verím, že existujú dievčatá, ktoré sebe ani druhým nemusia dokazovať, aké sú vynimočné.

Je v dnešnej dobe skutočne ťažké byť „dobrým dievčaťom“?

Odpoveď je nie. Chce to len sebaúctu. Vraj ľahké, no mám pocit, že nie pre každú. Nehrajme sa na sudcov a sudkyne, ktoré odsúdia všetko „zlé“. Aby sme to dali na pravú mieru – nikto tu nehovorí o dokonalosti, o občasnom výbornom vybláznení alkoholom a hlúposťami. Teraz tu hovoríme o niečom, na čo sa možno nehľadí a čo sa možno ani tak nerieši. No je to alarmujúcejšie viac, ako inokedy predtým.

flickr.com

Stále odpovedám nie na názov tohto článku. Nie je to ťažké. Skús sa nad tým zamyslieť, milé dievča. Čo je ťažké na tom byť normálnym dobrým dievčaťom, ktoré nie je dokonalé, no uvedomuje si svoju hodnotu? Áno, sme veľmi ovplyvňované. Očakáva sa od nás výborná postava hodná lajkov na Instagrame, očakáva sa, že budeme brutálne cool, faded, sexi, hot, drunk a nad vecou. Je to však šťastná voľba? Toto je, čo ťa robí šťastnou? Svet, ktorý ti diktuje pravidlá a podmienky, a ak ich nesplníš, si len ďalšie „out“ dievča? Byť normálna a dobrá neznamená nič nezažiť, neopiť sa, nefajčiť či nemať priateľov. Je to istá hodnota ženskej, ktorá vie svoje hranice. Ktorá pozná svoje zásady, je v pohode a váži si samú seba a druhých. Rešpektuje názory druhých, no v prvom rade sa snaží počúvať samú seba.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Verím, že stále tvoju krásu neurčujú len lajky na facebooku či instagrame.

Verím, že si svojich priateľov nevyberáš podľa počtu followerov.

Verím, že aj ty si odpovedala na základnú otázku tohto článku „Nie“.

Komentáre