Ste už spolu dlhšie a začínajú sa v tebe prebúdzať materinské city? Nevieš však, ako by na to zareagoval tvoj priateľ. Samozrejme, že by ste sa o tom mali otvorene porozprávať, pretože na dieťa sú potrební dvaja. 

Možno si myslíš, že deti vôbec nechce, no opak môže byť pravdou. On sám si to ani nemusí uvedomovať, no cíti, že už je na dieťa pripravený. Prezradiť ho môžu úplné maličkosti, ktoré ti na prvý pohľad môžu pripadať ako bezvýznamné.

Nerobieva niektorú z týchto vecí?

1. Nevadí mu detský plač

Ak by po deťoch netúžil, určite by sa hneď sťažoval alebo by vystrúhal nejakú otrávenú grimasu. Ak už je však pripravený, skôr sa bude zaujímať o to, čo sa mohlo stať a prečo bábätko plače.

2. Chce ísť na návštevu k tým, čo už deti majú

Ak už niekto z vašich kamarátov má dieťa, sám sa pýta, či k nim nepôjdete na návštevu. Nebodaj sa sám ponúkne, že postráži niekoho dieťa, ak to bude potrebovať.

3. V obchode pozerá na detské oblečenie

Keď idete spolu na nákup, zablúdi do detského oddelenia alebo si len tak prezerá detské hračky a výbavičku. Pozerá sa pritom aj na ceny, aby vedel čo čakať.

4. Hovorí o spoločnej budúcnosti

Často rozpráva o vašej spoločnej budúcnosti a niekedy sa tam objavia aj deti. Prípadne už viackrát spomenul, že by chcel mať niekedy deti.

5. Chce sa oženiť

Padlo už aj slovo svadba. Chce, aby bolo všetko aj papierovo v poriadku a chce, aby ste sa vzali ešte predtým, ako by sa bábätko mohlo narodiť.

6. Začal viac šetriť

Uvedomuje si, že dieťa nie je lacná záležitosť, preto viac premýšľa nad míňaním a šetrením peňazí. Chce byť pripravený na všetko.

7. Nenápadne ti to naznačil

Keď už to myslí naozaj vážne, možno ti to sám nepriamo naznačil. Alebo aj priamo. Ak sám túži po deťoch, tak je na to určite pripravený a je si vedomý všetkého, čo s výchovou súvisí.

Ak to máš rovnako a malý uzlíček šťastia by si privítala aj ty, môžete sa vrhnúť na tú príjemnejšiu časť, výrobu dieťatka. 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.